Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 11:43



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc 
Autor Zpráva

Registrován: 02/2010
Příspěvky: 3
Příspěvek samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc
Mám problém a chcem zistiť či je len môj.

Potrebujem pomôcť, aby ste svoj EeePC nabili na 100% (až do ukončenia nabíjania), vypli ho (shut down, nie suspend!), odpojili zdroj, nechali accu v ňom. Takto nechali mašinku odpočívať niekoľko dní (aspoň 5, najlepšie 10). Potom zapli, pozreli sa na kapacitu accu na ukazovateli.

Prosím napísať model, verzia BIOS, počet dní, kapacita accu

Môj prípad:
EeePC 901 WXP-SP3, BIOS 2103, 100% nabitý, vypnutý, zapnutý o 100hodín, kapacita 90% (čerstvý, práve znovu testujem)

Predtým totožný model, BIOS 2103
28dní off = 37% kapacita accu (strata 63% za 28dní nepoužívania, nezapnutia!). Po 40 dňoch úplne vybité accu (náhodné zistenie, nabil som, odložil, používal iný NTB. Potom som začal s testami).

Potrebujem zistiť či to môže byť BIOS, "vlastnosť" všetkých EeePC, či len 901, alebo mám "šťastie" a 2 stroje s rovnakým problémom. Ďakujem.


ned 07.2.2010, 20:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc
gurugugugu: a zkousel si ten samy test s odpojenym aku? Mysleno, jestli se tu nahodou nebavime o beznem samovybijeni.

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


pon 08.2.2010, 11:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 02/2010
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc
Prirodzené samovybíjanie je 2-3% (do 10%) mesačne, výrobcovia môžu dodávať mobily, mp3, notebooky prednabité, po rozbalení (aj mesiace po výrobe) ihneď použiteľné (samozrejme, okrem mp3 prehrávačov je accu dodávané mimo zariadenia). Odložený nabitý mobil zapnutý po roku má ešte 3/4 - 1/2 batérie (otestované).

Prvý accu mimo eeepc sa samovybíjal pomalšie, ale v eeepc ako vyššie napísané, 2-3% denne (reklamácia uznaná, vymenený MB i accu).

Preto potrebujem ešte niekoho kto to skúsi - či stačí zmeniť BIOS (zahlásiť chybu ASUS), či sa tak prejavujú všetky eeepc (nie len 901), alebo je to opäť moje "šťastie" (= reklamácia, výmena).

Kto používa eeepc pravidelne, nevšimne si to. Ja na to prišiel po polroku používania. Keď som začal používať raz za 2-3 týždne (cesta). Skracuje sa tým životnosť accu (potrebné viac nab.cyklov = rýchle opotrebenie za menej ako 2 roky. Kto by mal Eeepc nonstop na adaptéri - ten začne dobíjať accu keď jeho kapacita klesne o pár percent, miesto 1-2x mesačne každý deň. Mu ubehne 12mesačná accu záruka, bude takmer zničený. Nový, značkový accu cca 120€ - 1/2 ceny novej mašiny). Keby to nebola 901tka, neriešim (kúpim nový). Ibaže 9" sú už nedostatkové, 10-12" mi veľkostne nevyhovujú. Stačí skúsiť 5dní off (zo 100% či bude 85-90%) a napísať. Dík všem za pomoc. =)


pon 08.2.2010, 12:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 323
Bydliště: Tož někde u práglu
Příspěvek Re: samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc
Bohužel, měl jsem eee 901 cca rok, přítelkyně ho má od loňského tuším října, používá ho 1-2x do týdne, a nic takového jsem ani u jednoho z těchto notebooků nezaznamenal :( Asi špatný kus.

_________________
EEE 701 Blue(BT,Flash )->EEE 901 Black-2gb RAM, 64GB Runcore, TouchScreen, W7->
Compaq110c-burned in hell -> Lenovo S12 ION ->Asus EEE 1215N -> HP Probook4320s
N6300->htc S710->HTC 3G->HTC TP->HTC TP2->Samsung Galaxy S


čtv 11.2.2010, 9:13
Profil ICQ

Registrován: 02/2010
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: samovybíjanie batérie, potrebujem vašu pomoc
Mám tenhle problém u svého Asusu 1005HA.Netbook vypnu a odložím s bat.nab. na 100%.Po cca 3 dnech ho zapnu a bat.ma 94%.Netbook začne bat. nabíjet.Taky mě to zlobí.Asi ho budu muset reklamovat :-(


ned 28.2.2010, 19:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu