Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 16:05



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 velikost disku 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek velikost disku
Zdravim, jiz 3 tydny jsem velmi spokojenym vlastnikem eeepc. Xandros me hned na prvni pohled zaujal a xp jsem zavrhl :).Jelikoz jsem s linuxem nemel zadne zkusenosti, tak rozchozeni bluetooth a dalsich veci mi delalo problemy, ale nyni uz mam na ecku vse co na hlavnim pc a funguje skvele. Jen jsem narazil na jednu nejasnost a to ze kdyz installuji aplikace nebo cokoli jineho vse se installuje klasicky do adresaru bin atd... na 4gb ssd. Chtel bych se teda zeptat jestli se da tato pamet nejak zvetsit pomoci sd karty treba. myslim abych neco mohl napriklad nainstallovat na sd kartu a ne do hlavni pameti. Nevim jestli mi rozumite co mam na srdci, doufam ze ano.:D


ned 23.3.2008, 1:01
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 91
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: velikost disku
Ma se to asi tak:
v Linuxu funguje neco, co se jmenuje unionfs - muzes spojovat ruzne filesystemy/partisny/atd. do jednoho filesystemu... Stejne jako je udelane to na EEE - tedy na pozadi dve giga read only systemu, dve giga zapisovatelne pro data a uzivatelske systemy, si muzes tu SD kartu pridat jako dalsi vrstvu do unionfs a melo by to fungovat... Daji se s tim delat divy - viz. veskere live distribuce Linuxu aspol.

Viz. sudo unionctl.static / --list


ned 23.3.2008, 3:43
Profil ICQ

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: velikost disku
a prosim vas mohl byste mi s tim poradit jak to udelat ? nerad bych o neco prisel


ned 23.3.2008, 11:09
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 91
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: velikost disku
Podle mne to neni dobry napad si s tim hrat a neni to jednoduche.


ned 23.3.2008, 12:33
Profil ICQ

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: velikost disku
Nejspis uz tenhle thread nikdo nesleduje, ale jako dobry a bezpecny typ se mi zda pouziti symbolickeho linku.. - tedy presunout cast adresarove struktury na kartu a zavolat "sudo ln -s nove_misto stare_misto" .

Problemem je, ze bezne se karta pripojuje az na pozadani (aspon tak se to chova u mne, mozna by se to dalo zmenit v /etc/fstab nebo v nejakem grafickem nastavovaci) a taky ji tam treba zapomenete dat, takze by system nemel zhavarovat, pokud mu bude dany adresar schazet. Takze bych rozhodne nepresouval nic jako /usr/bin, /usr/lib nebo /etc, spis neco z officu a podobne..

Jedna ze skvelych veci linuxu je prave moznost temer neomezeneho linkovani ruznych adresaru nekam jinam (u pocitacu v siti s NFS to teprve zacina byt odvaz).

L.


čtv 15.5.2008, 9:49
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu