Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 22:06



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 V: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900 
Autor Zpráva

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek V: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
Zdar Zakoupil jsem Toshibu Portége G900

* rozměry a hmotnost: 119 x 64 x 21,5 mm, 198 g
* podpora sítí: GSM (900/1800/1900 MHz), WCDMA (2100 MHz)
* datové přenosy: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA
* konektivita: Wi-Fi, Bluetooth, miniUSB
* operační systém: Windows Mobile 6 Professional
* procesor: Intel PXA272 520 MHz
* paměť: 128 MB ROM, 64 MB RAM, slot pro paměťové karty miniSD
* displej: 3,0'', aktivní TFT, rozlišení WVGA (480 × 800 bodů), 65 tisíc barev
* fotoaparát: rozlišení 2Mpx, video
* hudba a video: přehrávač hudby a videa, stereo 2,5mm jack konektor
* výdrž: 260 hodin v pohotovosti, 260 minut hovoru

a doufal, že s pomocí USB Hosta rozjedu konkrétní funkci, čímž bych nemusel řešit neustálé přenášení svého 17'' notebooku. Bohužel, na redukci USB-RJ45 jsem nesehnal drivery a tak hledám náhradní řešení. MDA je v TOP stavu, nikde jediný škrábanec, ani podření, na displeji samozřejmě fólie. Jedná se pouze o telefon, stylus, 512MB karta, synchronizační kabel a USB Host kabel. Displej s rozlišením 800x480 je nádherný. Pro telefonování mám ještě Kaisera a TyTN2. takže tenhle nevyužiji. Specifikace: (http://beta.ce4you.cz/hardware/detail.asp?d=93) Fotografie na http://gooorila.com/toshiba/


Naposledy upravil Gooorila dne sob 19.7.2008, 23:51, celkově upraveno 2



pon 14.7.2008, 14:20
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
jinak, důvody, proč jsem se rozhodl jej koupit:
* Displej WVGA s rozlišením 480x800 pixelů (Surfování internetem, správa vzdálených ploch, nastavení zařízení přes webové rozhraní – maximálně bezproblémové. Tuším že na trhu neseženete komunikátor s vyšším rozlišením)
* Hardwarová klávesnice (přestože je displej dotykový, pro práci je HW klávesnice ideální. Prošlo mi rukama mnoho komunikátorů s HW klávesnicí, ale tahle je nejlepší)
* Podpora sítí 3G a rychlých dat
* Čtečka otisků prstů (lze využít také jako touchpad, ideální pro surfování, kdy si touchpadem scrollujete stránku)
* Velikost (přestože je displej relativně velký, velikost je srovnatelná s Kaiserem, i TyTNem).
* USB Host (je možné připojit USB periferie, takže lze připojit USB klávesnici, USB myši, Fotoaparáty, flash disk, osobně jsem tiskl přímo ze zařízení po připojení tiskárny do USB kabelu, externí HDD…většina funguje ihned po připojení, na zbytek je potřeba nahrát ovladače zařízení).
* TOP stav (zařízení nejeví známku používání! Položit vedle sebe tento a vybalený z krabice, nepoznáte rozdíl). Na displeji je samozřejmě Fólie.
* Komunikace: Rychlé WiFi 802 b/g a bluetooth

Bohužel, redukce na kterou drivery jsou je v evropě nesehnatelná. Jestli někdo hledá něco menšího než Eee, nabídněte prosím


pon 14.7.2008, 14:22
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 273
Příspěvek Re: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
Zapoměl jsi napsat, že je to sice menší, ale taky mnohem míň použitelné, protože rozlišení 800x480 nepodporuje skoro žádný program ani hra pro pocketpc. (to, že jsou tam pouze omezené pocketpc a ne full WinXP pominu).

Jedná se o zařízení bez záruky, tudíž reálná cena (podle prodeje na smartmánii) je někde kolem 7-8tisíc maximálně. Nové eee901 stojí cca 9500 vč. dph, a opravdu pochybuji, že někdo bude chtít za plnohodnotný notebook, takový omezený bazmek. Toshibu jsem měl a opravdu moc rád jsem ji prodal dál, sice se ztrátou, ale lepší než nic.

_________________
Apple Macbook black 13,3" C2D 2,4GHz, 4GB RAM, 320GB HDD MacOS X 1.6 Snow Leopard
HP Pavillion Dv5-1199ec: C2D 8400, 4GB RAM, GF9600 GT, 320GB Windows 7 RC CZ.


pon 14.7.2008, 16:23
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
No, dle informací o použitelnosti displeje a aplikací na něj je vidět, že o tom mnoho nevíte :o). Mohu znát aplikaci, která má s tímto rozlišením problémy :o)?

Kde jste sehnal cenu 7000-8000 max? Projel jsem celou smartmanii a našel jen dva inzeráty s nabídkou prodeje. Jeden můj a jeden od Andrewa (od kterého to moc lidí chtít nebude potom, co popisoval jak rozebíral svého uniho a dle jeho výroků je pravděpodobné, že i G900 otevřel :o).

Netuším, proč srovnáváte cenu komunikátoru a notebooku? Někomu vyhovuje Jeep, protože jezdí terén, někomu vyhovuje Fabia, protože žere 5litů, srovnáváte nesrovnatelné a jestliže jsme u ceny nového Eee, mohu argumentovat že Toshiba stála před 6ti měsíci 17990,- :o).


pon 14.7.2008, 17:16
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 273
Příspěvek Re: Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
Zkuste mi třeba předvést nějakou navigaci v plném rozlišení 800x480 ?
a jen tak mimochodem, nechcete mi doufám tvrdit, že "rádoby office" který je v pda je funkčností úplně stejně dostačující jako plnohodnotný office, který nainstalujete bez problémů na eee901 ? :D
dalo by se uvést spousta dalších věcí, ale myslím, že každému je jasné, že to prostě nejsou a nebudou srovnatelná zařízení
(už vůbec ne cenově).
Vyměnit eee901 koupený v česku s 24měsíční zárukou za nějaký šedý dovoz z polska bez záruky (dobře někde v polsku ta záruka je, ale kdo tam pojede,že), to si opravdu nedovedu představit :D

Mohu se jen zeptat co je kaiser a tytn2 ? jedná se totiž o jedno a to samé zařízení. HTC kaiser = Vario III = TyTn II :D
to máte dva stejné telefony?

Co se ceny obou zařízení týče :D pokud chcete výměnu, tak snad bereme aktuální cenu ne ? Nebo bych Vám za Vaši toshibu mohl nabídnout Compaq 3970, kdysi před pár lety stál taky xtisíc :D

eee901 je naprosto nový stroj, který se zde prodává cca od 9.7. takže argument, že toshiba kdysi stála tolik a tolik je dosti zcestný.

_________________
Apple Macbook black 13,3" C2D 2,4GHz, 4GB RAM, 320GB HDD MacOS X 1.6 Snow Leopard
HP Pavillion Dv5-1199ec: C2D 8400, 4GB RAM, GF9600 GT, 320GB Windows 7 RC CZ.


pon 14.7.2008, 17:31
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: V:Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
OK, nemá smysl se hádat. Dle mého názoru jsou to naprosto odlišné segmenty trhu, které nelze srovnávat.
Já mám argumenty pro MDA (nosím neustále při sobě a problém, kdy je potřeba se dostat přes putty na server většinou přichází v nejnevhodnější chvíli, jako nakupování, jízda na kole a podobně. Psát si poznámky, stejně jako úkoly do kalendáře, do něčeho, co u sebe nenosím je rovněž nesmysl)
Vy máte argumenty pro Eee, ale jak jsem napsal, nelze to srovnávat. Nechci se pouštět do flame, každý máme pravdu.
Ad. TyTN2, ano, malinko jsem se v těch názvech zamotal a z pojmenování TyTN a Vario 2 mi vznikl hybrid TyTN2, což je vlastně Vario 3 :o). Kdo se koukl na galerii, kde srovnávám velikosti, pochopil. Ostatním se omlouvám.
Ad. soft a WVGA. Když jsem řešil problém s redukcí, seznámil jsem se s pár človíčky, kteří vlastní právě G900. Radši jsem se jich ještě včera ptal, jestli jsem si nenaběhl tím, že jsem napsal, že neznám aplikaci, která by měla s WVGA problémy, ale samozřejmě jsem jich vyzkoušel jen pár. Stejně tak ostatní mi potvrdili, že nenarazili na větší problém (jen jeden případ jakési hry, kde stačilo v jednom souboru změnit 640 na 800 a jelo to také. Konkrétně navigační SW jsem testoval a jak TomTom, tak iGO a Garmin si s tímto rozlišením poradí naprosto bezproblémově.

Dal jsem nabídku do bazaru, na to že mi Toshiba nevyhovuje jsem přišel po necelých dvou týdnech používání a hledání konkrétního driveru. Je tedy možné, že by si někdo koupil Eee a po krátké době by také zjistil, že by mu vyhovovalo něco jiného a proto je tato nabídka zde. Mimochodem, mám dvě nabídky na Eee 701, z nichž jedno je staré necelý měsíc, druhé 6 týdnů, takže jsou tito zájemci přesně ti, které jsem chtěl oslovit. Koupili, zjistili že je to stále velké na denní přenášení a tak koukají po komunikátoru. Malinko mě mrzí, že se to zvrhlo ve flamě, kde teď bude každý dokazovat, co je vlastně lepší.
Nechme tenhle thread v bazaru kam patří a založme si nový, kde se v přátelském duchu můžeme přesvědčovat, který segment nabídne více. Osobně se tomu nebráním a ač mám komunikátory a notebooky již několik let, rád si rozšířím obzory :o)


úte 15.7.2008, 7:57
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 273
Příspěvek Re: V:Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
jasně však já to taky tak beru :D
mimochodem mezi 701 a 901 je dost podstatny výkonnostní (hlavně ve výdrži na baterku) a hlavně finanční rozdíl.
ona totiž 701 má naprosto stejné rozlišení displeje jako ta toshiba 800x480.

Původně jsi chtěl měnit za 901, proto jsem se ozval, že to není finančně odpovídající.

_________________
Apple Macbook black 13,3" C2D 2,4GHz, 4GB RAM, 320GB HDD MacOS X 1.6 Snow Leopard
HP Pavillion Dv5-1199ec: C2D 8400, 4GB RAM, GF9600 GT, 320GB Windows 7 RC CZ.


úte 15.7.2008, 12:06
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: V:Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
No, 701 právě moc nechci. Když budu srovnávat cenu 701 za cca 7400,- a 901 za 9300,-, tak tam je rozdíl 2000,-. Skousl bych i menší displej, ale 701 chybí BT (nějaké homemade řešení nechci a externí modul už vůbec ne), ale hlavně mi jde o tu výdrž. Kolega má jak 701, tak 901 a mohu porovnávat. 701 mu jela něco kolem 3,5 hodiny, 901 jela 5 hodin a stále nebyla vybitá baterka. Pak jsme to vypli a šli z práce domů. Takže kdybych koupil 701 a k tomu přikoupil nějaký BT a lepší baterii, jsem prakticky na stejné ceně, jako 901, toliko selský rozum.
A cena, ano, mohl jsem to uvést do inzerátu, ale počítám s doplatkem z mé strany v řádu tisícikoruny, až dvou. Problém je, že mě překvapila informace o spuštění prodeje 9.7. Kolega měl 901 stoprocentně již koncem minulého měsíce. Kupováno sice v kanadě, ale v době ebay to už je pomalu fuk, takže jsem čekal, že již nějaký ten měsíc je na trhu a hračičkové si s ním pohráli :o)


úte 15.7.2008, 12:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 323
Bydliště: Tož někde u práglu
Příspěvek Re: V:Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
Nepleteš si to s 900?

_________________
EEE 701 Blue(BT,Flash )->EEE 901 Black-2gb RAM, 64GB Runcore, TouchScreen, W7->
Compaq110c-burned in hell -> Lenovo S12 ION ->Asus EEE 1215N -> HP Probook4320s
N6300->htc S710->HTC 3G->HTC TP->HTC TP2->Samsung Galaxy S


úte 15.7.2008, 14:08
Profil ICQ

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: V:Vyměním ASUS Eee 901 za komunikátor Toshiba portége G900
Je to možné, myslel jsem ale, že je mezi 900 a 901 rozdíl v procesoru a OS a že byly vydány oba ve stejnou dobu


úte 15.7.2008, 18:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu