Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 20:20



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Instalace Linuxu z dodaného DVD 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Jojo, zkousel jsem obe moznosti, v noci se to castecne vyresilo, ale opravdu jen castecne. Dodany DVD disk byl sice citelny, ale jen na nekterych internich mechanikach a navic i tak docela spatne, externi mechaniky - i dalsi co jsem kupodivu ziskal - nemohli DVD nejak nacitat. V PC jsem udelal kopii 1:1 a z te uz bootovat slo. Tim se vyreil jeden problem (nic to nemeni na tom, ze z SD karty bootovani nefunguje, i kdyz to muze byt nejakou chybou zpusobenou pri kopirovani dat ze spatne citelneho DVD). Dalsi problem nastal pri "uspesnem" nainstalovani Linuxu.. Linux, co byl na dodavanem DVD se od samotneho zacatku bootovani az do konce instalace a spusteni na nic neptal a automaticky dodal prostredi s cinskymi znaky, kde se clovek muze pohybovat jen se sebezaprenim. Nevim jak Vy, ale ja rozsypane sirky cist neumim. Takze je dalsi vec na reseni. Podle dostupnych informaci mela byt na DVD verze stejna, jako predinstalovana verze v EEE, to sice mozna je, jen je v necitelne podobe. Nevim jestli nekdo vite jak se cinskeho pisma zbavit, ale i clovek, ktery linux docela ovlada zatim neuspel.


stř 26.3.2008, 12:20
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Mam stejny problem, nevite jak z toho ven? Potreboval jsem dat pryc winy. Nejede mi ani F9. Po instalaci taktez cinske znaky...


čtv 10.4.2008, 21:24
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Zdravim, uz sem si nevedel rady, tak sem napsal prodejci, ten mi obratem odpovedel, ze u EEE je dodavana instalace v cinstine, ale poslal mi odkaz na stazeni anglicke instalacky na jejich serveru, bohuzel ted uz zrejme nefunguje, takze doporucuju napsat prodejci. Navic moje originalni lisovane DVD je spatne citelne, doporucuji Ti, kvuli ovladacum pro win, udelat si zalozni kopii originalu. Nemel jsi nainstalovany win na pametove karte? Me se to nedari a rad bych vyzkousel i z pametovky bootovat win...


čtv 10.4.2008, 21:40
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Jsem jenom průměrný uživatel, co dotedˇ dělal jen na windows, ale se stejným prolémem jsmem si poradil takto. Po pokusu o lokalizaci zčernala obrazovka a F9 nepomohlo, takže jsem zkusil instalaci z přiloženého disku. Protože mám ale na notebooku visty, hned byl první problém, ale přes utilitu dodávanou na disku (a chvíli googlení), jsem zvládnul instalaci dát na flashku. Po instalaci čínština, to že je simplified mi moc nepomohlo *3* , ale postupoval jsem prostě po paměti takto: podle článku http://www.root.cz/clanky/asus-eee-jak- ... izpusobit/ jsem přenastavil jazykové prostředí na češtinu a v záložce nastavení (ta s tím klíčem) dal aktualizovat systém (ikonka s +/-) - a stáhne se postupně aktuální verze Xandosu z velké části lokalizovaná do češtiny. Což je i v tom článku. A je to. Tak do toho.


pát 11.4.2008, 3:48
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 91
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Jakym zpusobem zcernala obrazovka a co udelalo/neudelalo F9?


pát 11.4.2008, 19:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu