[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4701: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3836)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4703: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3836)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4704: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3836)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4705: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3836)
Exnuta klavesnica :: Zobrazit téma MujEEE.cz - uživatelské fórum
Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17.4.2024, 1:32



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Exnuta klavesnica 
Autor Zpráva

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 11
Bydliště: SVK Malacky, Senica
Příspěvek Exnuta klavesnica
E-cko som si zadovazil minuly tyzden v pondelok, hned z dalsej varky ktora dosla na Svk z bratislavskeho Agemu. No uz v nedelu sa mi stala dost neprijemna vec s klavesnicou, ecko mam teraz v podstate v neovladatelnom stave, mam problemy s reklamaciou, resp. so samotnym regnutim reklamacie v ceskej pobocke Asusu. Tento topic by mal byt len takym upozornenim aby ste si davali pozor na kvapaliny a klavesnicu, lebo je celkom mozne, ze to bude znamenat smrt ked nie len klavky, tak aj notesu.

Skratka. Nemam nejako vo zvyku zrat ci uz nad svojim 15 palcovym bookom alebo aj nad mojim e-ckom, ktory mam kratko, ale obcas sa tomu nevyhne nikto. Skratka ranajky, malo casu, potreboval som pozriet a vybavit jeden mail. Urobil som si vlocky s mliekom. Mno, trosku mi ubehla ruka a jedna mala kvapka z lyzicky si to namierila rovno medzi klavesi F a G. V momente mi skratlo zopar klaves, co si spominam, tak cislucu 3, klavesu Q. Akurat som odpovedal na mail, tieto klavesi som pouzil a v momente nesli. Tak uz ma hrklo, ze asi to nebude dobre, vypol som ecko, dal som ho na pol hodku von na slnko vysusit, zapnem a problem este vacsi. V konecnom dosledku mi nefunguje cely numericky rad, kl. Fn, Shift, Caps Lock, Esc, horna sipka a zopar dalsich klaves na druhej strane klavesnice.

Tak neviem. Zda sa mi to celkom nebezpecne. Mozno som mal len taku blbu smolu, ze som akurat kvacol na nejaky dolezity spoj, cista smola. Alebo je ta klavesnica fakt nedostatocne zabezpecena proti takymto pripadom. Viem, ze sa mi to stalo z vlastnej sprostosti, ale to tu riesit nechcem. S e-ckom som sa zvlacoval aj po vonku, notes otvoreny nad holym nebom. Staci si na chvilu odbehnut, privali sa nejaky mracik, akurat sa bude chciet rozprsat a hoc aj jedna kvapka, ktora sa dostane do klavesnice moze sposobit taketo patalie... Takze si dajte bacha...

No a ta reklamacia... Na Svk nemame servisne stredisko, vsetko sa posiela do Ciech. U predajcu som si zistil cislo, internetovu adresu na reklamacie, vyplnil formular, odoslal, nasledne mi dosiel mail, ze som vyplnil zle seriove cislo...Sakra, vsak som ho tri krat po sebe kontroloval. Opisal som ho este raz, zaslal do reklamacneho. Ziadna odpoved mi neprisla, tak som zavolal. Jasne, ze sme nic nevyriesili, mlady pan pri telefone sa so mnou ani nejako nechcel bavit, vraj mam si to znova skontrolovat, lebo moje cislo im ich system neberie. Tak som sa uz fakt nasral, zobral fotak, pofotil vsetky stitky. Na booku, baterke a na krabici.
Nie som blbec, aby som nevedel opisat spravne jedno cislo :? . .Tak uvidim v pondelok ako sa to cele vyvinie, pak dam vediet. Celkovo som ale servisnymi sluzbami zatial sklamany, ziadna ochota z ich strany riesit promptne problemy, s ktorymi ja nemam nic spolocne, ze tam maju bordel za to ja nemozem...

Takze takto mi zavarila jedna prtava kvapka mlieka. Panboh so mnou a zle prec. Pocitam, ze skor ako za 5 tyzdnov si do e-cka netuknem, ked sa mi takto bude darit aj dalej.. *39*


sob 16.8.2008, 11:52
Profil ICQ

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Nu, kolego, panbuh s tebou a zly pryc. Nezavidim a soucitim. Ale pravdepodobne jsi udelal zakladni chybu ktere jsem se pouze nahodou, dle tveho popisu, vyvaroval. Nejde o nakapnuti do klavesnice, ale o moznost bez problemu reklamovat. Predpokladam, ze jsi jednal s reklamacnim strediskem v Ostrave.
V prvni fazi, hned po zakoupeni, se chtelo registrovat do jejich systemu zde . Tam by ti to uz tutove vyhodilo neplatne cislo a dalo by se leccos delat. Po tehle registraci se uz servis tvari daleko privetiveji a jsou velice vstricni.
Mel jsem problem s recovery DVD pro XPcka. Prvni, na co se zeptali, byla registrace. Klepl do kompu, videl hned seriove cislo, kdy a kde koupeno a asi i vic veci. Nebyl problem od nich zdarma dostat nove DVD.
Pokud ovsem to vyhazuje blbe seriove cislo je mozne, ze je to pritazene do republiky z buhvi jake destinace a ze to vlastne neni ani urceno pro tento trh. Mozne je vse, cesty zbozi jsou ruzne a tihle vyrobci si ten svuj dvorecek moc a moc hlidaji. Tuto zkusenost mam s Dellem od oficialniho prodejce ktery ho koupil od dodavatele z Rakouska, prodal a myslel, ze mu na to neprijdou. I pres celosvetovou zaruku byl velky problem a ja to resil dva mesice. Vyresil, dealer uz neni dealerem, ale radeji ted nakupuju primo, nebo od opravdu duveryhodneho zdroje. I kdyz, cemu se da u nas dneska verit ze to neni nejaka kulisarna.
At to dobre dopadne.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


sob 16.8.2008, 14:04
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 21
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Som prekvapeny, ze reklamacia ASUS sa vybajuje, len ked sa zaregistrujem na stranke. Mal som uz viac krat problem s notebookmi, no vzdy som to riesil cez predajcu. Naposledy to bol ACER kupeny v nejakom malom obchodiku s PC - oprava display, predtym napr. HP kupeny v Datarte - zadrety ventilator (platil som plnu opravu) a napr. Ipaq zo Sharku - vymena flash rom (tak tiez pripisali mojej chybe, menil som BIOS). Nikde som sa neregistroval - to nie je povinnost, a ani sa netuzim niekde registrovat. Doteraz som bol presvedceny, ze predajca znackovej techniky musi mat zabezpeceny zarucny aj pozarucny servis. Ako vidim, v niektorych pripadoch to asi nie je.
Je mi uprimne luto toho poskodenia a prajem, nech je to cim skor opravene.


sob 16.8.2008, 14:56
Profil

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 11
Bydliště: SVK Malacky, Senica
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Presne jak pise kolega vyssie. Pri kupe elektroniky ma nezaujima nejaka registracia, aby som mohol uplatnit reklamaciu. Pravdupovediac som ani len netusil, ze treba byt registrovany. Takze toto bude asi vysvetlenie, preco moje seriove cislo nevedeli najst. Ale aj tak to nechapem. Predsa v centralnom systeme maju podrobne info o kazdom svojom vyrobenom kuse. Pod seriovym cislom si mozu lahko dohladat, kde bol vyrobeny, kedy, do akej krajiny zasielku posielali atd...
A nie aby som sa ja, ako zakaznik musel natahovat s nejakymi registraciami, o ktorych nemam ani tusenie...Majn got.
A blbec bol som osobne v Ageme na reklamacii, len na odporucanie slecny na reklamacnom som si zvolil priamu reklamaciiu. No asi im to zanesiem spat, ja sa s nimi takto natahovat nemienim. Opraveny notes si necham poslat kurierom aby som pre to nemusel zas letiet... Ach jo *8*

Zaujima ma este toto. Myslite, ze pri takomto poskodeni mi budu robit problemy pri reklamacii? Nejake osobne skusenosti s Asus servisom? Nedaju mi to k nahrade?


sob 16.8.2008, 15:11
Profil ICQ

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Ja jsem tady nepsal, ze se musi clovek registrovat, ja jsem se chtel vyjadrit, ze to jde hned vsechno lepe a radostneji kdyz si to najdou.
Kdyby se tohle stalo mne, pravdepodobne bych dosel s prosikem k prodejci a vyridil to pres nej at uz za plnou uhradu ci jako reklamaci. Zaruku totiz (aspon si to myslim) drzi prodejce, nikoli vyrobce....pokud pri koupi neni uvedeno v kupni smlouve (fakture) jinak. S tim si to prodejce ma potom vyridit sam. Boty taky nepojedu reklamovat do Ciny.
Ale pozor, je to jen moje domnenka.


Ale s tou registraci se s nima hned jedna lip a prijemneji.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


sob 16.8.2008, 15:39
Profil

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 11
Bydliště: SVK Malacky, Senica
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Skusal som sa regnut. Zas problem *36* . Nechce mi spatne dojst potvrdzovaci mail, treti pokus a nic...

... neviem ako u Vas, ale na Svk tusim za servis (zarucny) zodpoveda predajca. Cize ja mam na vyber osobnu reklamaciu v niektorom autorizovanom servise alebo priamo cez predajcu a moj predajca s tymto nema problem (Agem). Mohol som to tam uz mat bez starosti, takto som sa obral o tyzden, skoda. Tak ci tak, by som to tam mal tych 30 dni do ktorych musia vybavit reklamaciu. No co uz, nabuduce budem mudrejsi:)


sob 16.8.2008, 15:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
No nevim, ale ze by vyliti kapaliny do klavesnice bylo na uznatelnou zaruku *71*

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


pon 18.8.2008, 12:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 11
Bydliště: SVK Malacky, Senica
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Takze situacia sa vyvija takto..po komunikacii so servisnym strediskom v Ostrave som dospel k tomu,ze nastala nejaka chybka v reg. systeme asusu,pretoze museli moje sn preposielat vyrobcovi na taiwan na verifikaciu.cisla suhlasia,bavili sme sa mailovou komunikaciou,celkom promptne to cele prebehlo.dnes mi ecko vyzdvihol kurier...dam vediet co a jak,ked mi dojde zurick opraveny notes..zatial si davajte pozor na kvapky:))


stř 20.8.2008, 17:18
Profil ICQ

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Mě po 3 týdnech od nákupu odešla klávesa CAPS LOCK (resp. v náhodných časových intervalech samovolně se přepínala o ON do OFF a naopak). Nedokážu posoudit, jestli na to měl vliv způsob používání EEE (nosím ho v batohu na vícedenní výlety), ale záruční oprava v Ostravě proběhla promptně - do 6 dnů jsem ho měl zpátky doma s vyměněnou klávesnicí. Jediný problém byl, že jsem přišel o již provedenou "samolepkovou" úpravu klávesnice (originál byl cizojazyčný, v servise tam dali samozřejmě ten samý) a preventivně jsem před odesláním vrátil originální 1GB RAM (mám 2GB) a na SSD přeinstaloval z CD originální systém.
Napiš sem potom svoji zkušenost, protože servis se chrání tím, že pokud v Ostravě neuznají opravu jako záruční, chtějí zaplatit poštovné asi 40 Euro nebo tak nějak.


pon 25.8.2008, 16:33
Profil

Registrován: 08/2008
Příspěvky: 11
Bydliště: SVK Malacky, Senica
Příspěvek Re: Exnuta klavesnica
Zdravim osadenstvo.

E-cko mam doma uz od pondelka, cize reklamacia prebehla rychlostou blesku nad moje ocakavania. Skorej som nemal casu sa sem dostat, takze doplnim moje skusenosti az teraz...

Ako pisem, vybavenie reklamacie prebehlo promptne, bezproblemovo. Som velmi spokojny, musim teda servis Asusu z mojej prvej skusenosti s nimi pochvalit. Na to, ze sa notes posielal zo Slovenska az do Ostravy, expedovany bol v stredu 20. augusta, medzi tym vikend a v pondelok 25. augusta som ho mal uz doma, musim byt ozaj spokojny:) Takze Asus Ostrava, mas u mna plus:). Az na tie problemy pociatocne s mojim seriovym cislom.

K oprave. Vsetko funguje na sto percent, tak ako ma. Reklamacia bola uznana, vymenili mi klavesnicu.

Takze skusim to cele po bodoch zhrnut, snad to niekomu pomoze:

- V pripade, ze budete posielat e-cko na reklamaciu, pre istotu sa registrujte na ich produktovej stranke, moze Vam to mozno pomoct pre rychlejsiu identifikaciu Vasho produktu v pripade nejakych nezrovnalosti. Ale myslim, ze to je v celku zbytocne, to len ja som mal asi taky pech. Ale istota je gulomet:)

- Nasledne treba vyplnit reklamacny formular na http://rma.asus.de/rma_cz/
Ten si aj vytlacte, treba ho pribalit k zasielke.
Po odoslani formulara treba cakat na potvrdzovaci email, v ktorom Vam bude po identifikacii produktu zaslane RMA cislo, s ktorym sa budete ohanat pocas celej reklamacie.

- Po obdrzani RMA cisla treba vyplnit formular u dotycneho partnerskeh speditera, u mna to bolo u www.dpd.cz/asus. U SVK aby bola prebierka u speditera vybavena hned nasledujuci den, treba odoslat formular najneskor do 15:00 h. Mozem potvrdit, na durhy den bol moj balik vyzdvihnuty.

- K baleniu. Myslim, ze netreba zdoraznovat, ze balik treba dobre zabezpecit, vycpat novinami, poriadne zalepit, atd. Neposielajte ziadne prislusenstvo, na ktore sa nevztahuje reklamacia, cize u mna to bolo len samotne telo ntb, bez baterie. Do balika treba prilozit aj formular, ktory ste vyplnali na stranke asusu. Na krabicu treba napisat Vase RMA cislo, ja som doplnil este nejake udaje ako SN, adresu a telefon.

- No a potom uz len cakat na vybavenie. Malo by to byt celkom rychlo teda, ale asi zavisi aj od druhu zavady. Po vybaveni reklamacie, by Vam mal dojst email. Moj spediter ho o pol dna predbehol:) Ntb prisiel perfektne zabaleny vo velkej krabici v ktorej bola este moja povodna s dobre zabezpecenym notesom, takze aj tu davam plus, predsa len sa s tymi balikmi nebabru, aj tie otrasy v aute atd...

- K prispevku na domnou. Ja som mal klavesnicu so slovensko znakovou sadou, taka sa mi aj vratila. Os by myslim nemal mat vplyv na uplatnenie zaruky, ja som mal aj tak povodny Windows od vyrobcu. A k poplatku za dopravu: ano, ak Vam nebude uznany narok na reklamaciu, dobravu produktu tam aj spat platite na vlastne naklady, neviem, kolko by to robilo, ak by to bolo neumerna suma, asi by som uvazoval o poslani postou, ale to clovek niekedy nevie posudit, ci mu bude reklamacia uznana, ja som ratal, ze mi ju neuznaju, ale uplne v pohode bez okolkov, ako vidite.

To je asi tak vsetko, co ma napadne a co som chcel napisat. U mna skratka so servisom spokojnost, az na ten problem s identifikaciou SN na notesi, tam sa to troska zdrzalo. Jedina vec, co ma znepokojuje, je ta samotna klavesnica, budem si na kvapaliny u e-cka davat sakra pozor...

Prajem co najmenej reklamacii a ak uz nejake budu, tak vela zdaru pri vybavovani *4*


čtv 28.8.2008, 10:17
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu