Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 14:17



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Strankovaci soubor 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Obavam se, ze tohle jsem zkousel vcera nekolik hodin. Kartu jiz system vidi jako pevny disk, nastavim si treba 750 MB na disk D:, okamzite restartuji a swap je vytvoren na disku C:. Kdyz se podivam do nastaveni strankovaciho souboru, tak ukazuje, ze je na disku D: i kdyz fyzicky je na disku C:. A perlicka na zaver, disk C: ukazuje o 750 MB vice volneho mista, nez v realu je. Tak uz nevim co s tim mam delat *4403*

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


čtv 06.3.2008, 8:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 43
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Problém je v základní filozofii: jádro XP neumí stránkovat na žádný disk, který má přiznak "removable", což SD karta má. Proto po restartu je swap opět na výchozím disku (je to totiž jediný "persistent" disk v systému, který má jádro k dispozici).

Pokud vážně chcete swapovat na SD kartu (a máte tedy alespoň Class 6 kousek), je jediným řešení (jak se tu již psalo) přeinstalovat ovladač vestavěné čtečky hacknutým neoriginálním ovladačem, který se hlásí jako "persistent" disk (mnoho uživatelů Eee ale nedoporučuje Hitachi Microdrive Filter, který se na Eee nechová korektně). Samozřejmě s tou nevýhodou, že při náhodném vyjmutí karty okamžitě dojde k pádu systému do modré obrazovky.

IMHO lepší řešení je dál si 1 nebo 2 GB modul a vypnout swap úplně, než se pouštět do podobných úchylností :)


čtv 06.3.2008, 15:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
schotek: driver mam celou dobu pochopitelne preinstalovany a system hlasi kartu jako pevny disk (samozrejme mam Class6), nicmene i presto to nejde.

IMHO z hlediska zaruky to neni dobre reseni s tou RAM *4*

BTW existuje moznost, jak vratit zpet ten ovladac Hitachi, ktery stejne nevidentne nevyuziju?

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


čtv 06.3.2008, 18:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 43
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
JJ, malo komu na to Eee funguje správně. Mělo by stačit odebrat ten ovladač ve správci zařízení a při příštím bootu by jej měl nahradit tím původním (tipuju, že by mohl jít stáhnout samostatně tak ze stránek Asusu).

Z hlediska zaruky? To bych, do doby, nez bude Eee oficialne u nas, povazoval za irelevantni. Vzdyt vsichni jsme jej kupovali ze zahranicnich zdroju s tim rizikem, ze kdyz se to pokazi, budou problemy (cesky Asus nezahrnuje Eee mezi global program pro notebooky) - a i pote, co jej zacne prodavat budou servisovat jen kousky oficialne prodane pres ne (dle serioveho cisla). Tudiz pameti menit muzueme, protoze stejne musime reklamovat v zemi puvodniho nakupu (treba ja na taiwanu), kde plati upravene podminky...


čtv 06.3.2008, 21:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
schotek: udelal jsem pred cca hodinou a presne jak pises. Stacilo odebrat ze systemu USB Reader a po restartu si to natahlo origo ovladac.

Ja nastesti svuj kousek mam z distribuce ASUS Czech, takze me zaruka plati primo u nich. Nicmene nerozumim tomu, proc ASUS Czech nezahrnuje EEE mezi notebooky, kdyz primo USA vydalo prohlaseni, respektive rozsireni zaruky, ze nepada pri vymene RAM *4403* *1582*

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


čtv 06.3.2008, 22:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 43
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Skutečně? Od kterého prodejce přesně? Lidé z Asusu mi ještě před dvěma dny tvrdily, v ČR dřív jak za měsíc oficálně Eee nebude....


čtv 06.3.2008, 22:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
schotek: vsak ja netvrdim, ze je to oficialni distribuce *4*, jenom tvrdim, ze mam uznanou zaruku v CR. Nicmene to jsme tady hodne Offtopic.

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


čtv 06.3.2008, 23:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Nazdar!

Pokročili jste nějak?
Včera mi přišla 16GB SDHC, tak jsem si chtěl nainstalovat XP na kartu.
Přesto, že jsem zkoušel instalaci dle 3 různých návodů, instalace zkončila vždy modrou obrazovkou.
Usoudil jsem tedy, že to asi nelze (nebo to asi nelze u 2G modelu).

Nainstaloval jsem tedy XP zpět na SSD s tím, že si pouze přesunu SWAP. Bohužel se stejným neuspěchem popsaným v tomto fóru. Hitatchi ovladač = SD karta se tváří jako HDD, to je OK. Nicméně ty XP si to pořád rvou na C:

Několik desítek pokusů s restartem a bez úspěchů :(

Nevíte, co s tím? Nepokročili jste?

Moc díky za info...


sob 08.3.2008, 14:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Hans: vubec nic, doslova jsem se s tim drbal dva dny. Nejenom na 4GB ale i 16GB SDHC kartu a bezuspechu. Proste jsem kapituloval.

Na druhou stranu, pri bezne praci jsem se nepriblizil ani vycerpani 512MB RAM, takze vyuziti swapfile vidim dost sporadicke, pripadne pri potrebe treba upravovani fotek ve Photoshopu, coz ja nepotrebuji.

Jedine proc me to stve, ze diky tomu nemohu nainstalovat InfoMapu 14 do EEE.

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


sob 08.3.2008, 19:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Strankovaci soubor
Jenže ty máš jednu výhodu oproti mě...
...máš 4G...

Já měl původně v plánu vyměnit 512 RAM za 2GB RAM a SWAP vypnout... Jenže když jsem zaplatil tento 2G model, tak mi prodejce jen tak mimochodem řekl, že 2G má RAM napevno na desce (BTW. MŮŽE MI NĚKDO TUTO INFORMACI POTVRDIT NEBO VYVRÁTIT?).
Takže výměna RAM se nekoná a tudíž ten SWAP asi nechám zaplý...

Být v tvoji situaci, tak tam hodím 1GB nebo 2GB RAM a jsem happy i s infomapou...


sob 08.3.2008, 20:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu