Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29.3.2024, 1:16



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Mobilní internet v Xandrosu 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 5
Příspěvek Mobilní internet v Xandrosu
Rád bych si pro EEEčko pořídil nějaké připojení na internet, když ho s sebou můžu tahat všude, hodil by se ještě ten net.
Ufon má na webu pro modem k tarifu Fofr internet taky driver pro linux (.gz), takže uvažuju, že bych to vyzkoušel.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Případně s jiným typem mobilního připojení?

Na foru na Ubuntu.cz jsem našel něco o tom, že v Ubu to jde, ale pokud jde o EEE, chtěl bych zůstat u Xandrosu, ta rychlost startu a shutdownu v easy modu mě fascinuje a je fakt praktická.

Nemám momentálně moc času věnovat se tomu, takže bych rád měl představu, jak složitá instalace bude (kolik hledání a zkoušení to dá), než se do toho pustím.


úte 08.4.2008, 19:08
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 22
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
Ja by som na tvojom mieste nainstaloval xp bud cele alebo tu speci verziu na eee (iso ma 89 mega) a potom ti tam pojde net cez mobil cez vsetko sak klasika xp , tiez som mal najprv linux ale nemat moznost riesit podobne veci hned (ako tvoj net ) a byt brzdeny vdaka linuxu co ja viem , radsej install win xp a mas po problemoch ...startuju celkom rychlo podla mna.

Ak chces vyslovene ostat pri linuxe (co som povodne aj ja chcel ale kvoli spojeniu k netu cez bt a mobil a kopu dalsich apliakcii som skusil win a teraz je to dokonale) , tak si nevsimaj tie zbytocne riadky co som hore napisal ... :D


stř 09.4.2008, 0:07
Profil ICQ

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
To je strasna odpoved , rict nekomu at si nainstaluje WIN xp . To je jako kdyby si omylem koupil spatny rozmer kol na auto a kdyz by sis je sel vymenit do obchodu , tak by ti rekli at si koupis novy auto na ktery ti budou pasovat . Ja pouzivam GPRS http://www.3eportal.com/index.php?optio ... &Itemid=34
urcite se toho na natunajde vic , mitus na linuxu nic nefunguje je omyl , treba ja na nej presel proto ze ve win XP mi kopa veci nefungovala , nebo zlobila . Muzes se taky podivat na seznam overeneho HW treba na http://www.abclinuxu.cz
Take si myslim ze eee je mimo prace na cestach ... take dobra hracka , tak proc si s nim nepohrat a nenakonfiguravat si ho k obrazu svemu . Nejsem zadyn linuxovy guru , jsem obycejny BFU a podle navodu na internetu jsem zatim skoro vse nastavil .


stř 09.4.2008, 3:19
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
Chci podotknout, že Widle už nepoužívám, jestli jsem uvažoval do EEE o jiném systému, tak o něčem na bázi Ubuntu, protože tento systém mám i na jiném počítači a užívám si výsměch Win XP i Vistě (to jen k tomu, co linux umí a co ne).

Ta možnost GPRS přes Bluetooth by nebyla špatné řešení a ještě to zvážím. Vážně teď ale uvažuju o tom Ufonovi, který pro USB modem má linuxové ovladače, takže by to mělo fungovat. A navíc nabízí taky modem (router) s ethernetovým a wifi připojením, kde by mělo být úplně jedno, jaký systém se k tomu připojí, protože konfigurace probíhá přímo v routeru (aspoň tak mi to funguje u připojení přes ADSL k O2). Rozměrově to je trochu nevýhoda, ale pro moje potřeby by to mělo zase výhodu v tom, že bych to mohl používat pro víc počítačů.

Zkušenost někoho s Ufonem a EEE by se hodila.

Díky.


stř 09.4.2008, 9:53
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 91
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
Problem je, ze uplna podpora ufonackeho modemu je az v 2.6.22, v EEE je 2.6.21... Takze bez prekladu kernelu eee...


stř 09.4.2008, 10:33
Profil ICQ

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
http://www.ufon.cz/cs/f/ufon3_cs/p/down ... DU510L.pdf

Jestli to dobře chápu, je v tom návodu napsáno všechno, co je potřeba, takže by s tím neměl být problém. Nebo jo?


stř 09.4.2008, 10:59
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
No asi jo , ale vis jak to chodi , ona se nejaka drobnost najde , ale pokud to takhle nabizeji ,tak verim tomu ,ze to pujde , a je dost mozne ze nekde na jinem foru najdes i nekoho kdo uz s tim ma zkusennosti , treba http://www.abclinuxu.cz/hledani?dotaz=ufon , do google staci zadat slova UFON LINUX a taky to vyplivne mraky odkazu .


čtv 10.4.2008, 0:33
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
V pohode provozuji pripojeni u Vodafone pres GPRS/EDGE a SE S500i jen pomoci USB kabelu. Stacilo vyuzit jen pruvodce pripojenim a ono to slo. :)

Bohuzel, pripojeni pres Bluetooth se mi doted nepodarilo zprovoznit, jen pridat Eee mezi Moje zarizeni v telefonu. Pri vyvolani spojeni se nic nedeje...


čtv 10.4.2008, 9:21
Profil

Registrován: 04/2008
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
No s ti m BT sem taky mel tak trochu problem , a divil sem se ze to nejde pridat , on totiz ten programek 3egprs prevezme kontrolu nad tim BT a to se pak jevi jako vypnute , normalne to staci jen nastavit , ignorovat to , ze to mobil nevadi a pak se skusit pripojit , ono to hodi pozadavek mobilu a spojej se . Ja mam spis ted problem , tohle vse mi jde ale prez mou novou nokii dal to nejde , ale to uz sem nepatri .


čtv 10.4.2008, 17:31
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Mobilní internet v Xandrosu
Moje zkušenost Ufon vs. Xandros ... -1:-1 nešlape ani ufon a podařilo se mu totálně rozložit Xandros ... po několika nocích pokusu patchovat modul dle jejich návodu atd. hledání dalších návodů .. vše bezpředmětně. Po tlf. na ufon-linku opakované žádosti o asistenci technika .. no sound, mlčí .. Takže při blikající obrazove a možnosti přístupu tak akorát do BIOSU následovala instalace upraveného xubuntu 7.10 a to se ukázalo jako dobrá volba ... šlape xubuntu i ufon, obojí uspokojivě .. viz můj příspvek v tematu eeeXubuntu. Tož tak ...


sob 17.5.2008, 17:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu