Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29.3.2024, 0:05



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Eee 1005/1001-mají opravdu skrytý oddíl se zálohou systému? 
Autor Zpráva

Registrován: 09/2010
Příspěvky: 4
Příspěvek Eee 1005/1001-mají opravdu skrytý oddíl se zálohou systému?
Ahoj lidi, před pár dny jsem si koupil eečko 1005PG a teď řeším nemožnost v budoucnu možná potřebného obnovení systému.

V přiloženého papírovém manuálu jsem se dozvěděl že "aby se omezilo používání látek škodlivých pro životní prostředí balení produktu EeePC neobsahuje podpůrný disk EeePC DVD"!!!
Proto má být na HDD celé série 1005/1001 skrytý oddíl se zálohou systému, reinstalace z něj je dostupná stiskem F9 při startu, já ten skrytý oddíl nemám. Utilitka spuštěná F9 jen ohlásí že na disku záloha není. Disk (WD2500BEVT) mám naformátovaný jedním oddílem na plnou kapacitu 232GB - ověřeno schopným externím partition managerem puštěným z live CD. Rovněž nemám v Biosu položku "Boot Booster" kterou je nutno deaktivovat během obnovy.
Pokus vypálit bitovou kopii systému na sérii DVD-R integrovanou win7 backup utilitkou selhal na chybě pro kterou (zřejmě) se sice dá stáhnout microsoftí hotfix ale v mém případě nepomohl. Zálohovací utilitka znovu a znovu vypaluje disk č.1 zálohy a k dalším se nedostane. Hotfix je podle popisu určen pro tento problém při vypalování na Blu-ray, doufal jsem že zabere i na DVD ale ne. Už mám doma pět DVD č.1 bitové kopie... *39*

Takže abych se dostal do obrazu nakolik je to normální mám na majitele eeček sérií 1005 a 1001 otázky:
Máte na HDD skrytý oddíl se zálohou? (Ve správci disků by snad měl být vidět.Nebo aspoň zda kapacita disku zobrazená v pc je 93% jmenovité kapacity. Jako u mě 232GB na "250gigovém" disku.)
A v biosu máte "Boost Booster"?
Zkoušeli jste vypálit ve Windows 7 bitovou kopii systému na DVD? Nebo jinak vytvořit, na externí disk apod.?

Dík za info.


stř 08.9.2010, 0:03
Profil

Registrován: 10/2008
Příspěvky: 700
Příspěvek Re: Eee 1005/1001-mají opravdu skrytý oddíl se zálohou systému?
250 / 1.08 = 231,4 ,tedy kapacita je OK.250GB není 250GB,to doufám víš.
Boot Boster v BIOSu doporučuji vypnout.Mám to na jiném stroji od ASUS,ušetří to pár vteřin při startu,ale znefunkčňuje to USB porty(resp. USB přistroje připojené naběhnou pozdě).I když u toho ntb by to zas tak nevadilo.Já to mám u nettopu,kde je zapojen v USB vysílač pro klávesnici/myš.V praxi to tedy vypadá tak,že se NEDOSTANETE do BIOSu,protože ho nemáte jak aktivovat-nejde USB.Je to funkce v podstatě na nic.
No a s tím systémem bych to nebral tragicky.Štítek máš,doklad také,tedy licenci jsi zaplatil ,tudíž jsi legální.Ta placka už je jen na okrasu.Takže si myslím,že zcela jistě najdeš kamaráda,který ti instalační medium Tvého systému sežene.Možná budou ochotní za pár korun,nebo za flašku toto udělat i v servisech PC.Jen okopírovat medium.Nic víc.

_________________
Acer Aspire One D150.Atom N280 1,66GHz,2GB RAM-Kingston HyperX,160GB HDD.Eee 901,SSD 32 GB Runcore,2 GB RAM-Kingston HyperX.Archos 5 Internet Tablet.


stř 08.9.2010, 17:39
Profil

Registrován: 09/2010
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Eee 1005/1001-mají opravdu skrytý oddíl se zálohou systému?
Jasně, myslel jsem to tak že když má odddíl na "250GB" disku velikost 232GB takže tam už žádný skrytý oddíl dostatečné velikosti na zálohu nemůže být anžto se se tam už nic jiného nevejde. Tož tak.

Jinak jak se zdá instalační DVD mám ačkoli tištěný manuál tvrdí opak! A já uvěřil jemu místo vlastním očím a udělal ze sebe pitomce!!! Ono jedno DVD v krabici bylo, ostatně to byla první věc co jsem v krabici hledal, dokonce popsané logem Microsoftu a nápisem Windows 7 starter, říkám si bezva mám instalační DVD. Pak otevřu přiložený manuál a na první straně tučným písmem že instalační DVD přiloženo není! Tak co to teda držím v ruce? Strčím to do počítače koukám - hromádka softu a ovladačů, otevřu filelist tam seznam souborů s popisem, nic jako záloha či image... říkám si, sakra, ono to není instalační DVD??? Jen nějaké podpůrné? Navzdory nadpisu? :o
Dneska mě napadlo stáhnout manuál ze stránek Asusu, a co nečtu - instalační DVD je prý priloženo a přibyl článek o jeho použití. Vrazil jsem DVD do počítače znovu, říkám si aby to bylo instalační, musí tam být něco čeho jsem si na první pohled nevšiml. Koukám do složek, najdu jeden soubor s příponou wim co nebyl ve filelistu. A kořeni je další nezaznamenaný wim mající přes dva gigabajty! Dotaz vyhledávači, wim - je instalační image! Heureka - mám instalační DVD!
No, doufám že se čtenář aspoň pobaví...
Mimochodem, položku Boot Booster v biosu nemám ačkoli i v tom novém staženém manuálu je přímo obrázek z biosu kde je.
Dík, mějte se.


stř 08.9.2010, 22:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu