Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 16:31



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 málo místa na disku c 
Autor Zpráva

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek málo místa na disku c
ahoj včera jsem koupil použitý asus eee901, jsem spokojený, ale přijde mi málo místa na disku c, prodejce říkal, že je čerstvě nainstalovaný jak má být, ale aby na systémovém disku zbylo necelá 1GB je normální? Přijde mi to málo, včera při serfování a instalaci na disk d na céčku bylo 300 mb, musel jsem odstranit dočasné soubory. Jak řešíte takový problém? Mám externí disk takže málo místa mi všeobecně nevadí jen to na disku c.

Baterka už vydrží jen hodinu to je taky asi k stáří normální, že děkuji za odpovědi


sob 19.11.2011, 13:22
Profil

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 156
Příspěvek Re: málo místa na disku c
Kvůli tomuhle jsem právě chtěl s klasickým HDD, i když je tam trochu nižší odolnost. Ona ta původní instalace systému jak ji dodá výrobce je většinou plná různých kravin, programy, které člověk často nevyužije apod. Nejlepší řešení, jestli chčes ušetřit místo, je nainstalovat nějakou "odlehčenou" edici XP. Uživatel nemá většinou šanci nic poznat a úspora místa je znatelná. Taky záleží, jestli máš zapnutou podporu hibernace - ta si automaticky na C: ukousne velikost jakou má RAM. Pak je tu možnost vypnutí swapovacího souboru, tím taky můžeš ušetřit, ale někdy se systém chová nekorektně (nebo přesunout swap na jinou jednotku). A poslední možnost je projít Ovladací panely a vymazat vše nepotřebné, projít v průzkumníku systémový disk a smazat vše zbytečné...ovšem to chce lepší znalost systému, abys nevymazal co nemáš. Osobně bych tam hodil nějakou odlehčenou verzi, nainstaloval jen ovladače a potřebné aplikace. Ovšem pokud v tom neumíš chodit, musel by sis někomu říct.

Baterka pokud je jen tříčlánková nebo silně opotřebená opravdu už nemusí tolik vydržet. Doporučuji program BatteryBar. Šikovný program v liště, ukáže ti čas do nabití, vypočítá kolik vydrží baterie (nemusí spoléhat na vnitřní informace elektroniky) a ukáže ti procentuální opotřebení baterie. Stačí i jeho neplacená free verze.

_________________
Acer Aspire One D255, Intel Atom N450 1.66GHz, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel GMA 3150 integrated graphics, Wi-Fi n, 3-cell battery


sob 19.11.2011, 19:03
Profil

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 178
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: málo místa na disku c
Hodinu je hodně málo, já mám přes dva roky staré Eee 901 a stále vydrží okolo 7 hodin, s wifi i kdyby 4-5h.

K tomu disku, ideálně vypnout hybernaci (hiberfil.sys), pokud je dostatek RAM, tak i SWAP. Já se s volným místem dostanu až cca 2,75 GB (neočesaná XP se dají stáhnout pod 1GB).


sob 19.11.2011, 21:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
děkuji za odpovědi, zkusím s tím něco udělat, program na baterku už stahuji. Myslíte, že s tou baterkou je problem někde jinde? Ale když jsem měřil spotřebu tak s wifi a bt to bralo nšjakých 14w a bez wifi a bt 9 tak to snad bude dobré


sob 19.11.2011, 21:51
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
tak opotřebování baterie píše 75,8% baterie což je mazec, to už asi nejde nějak zlepšit, že?


ned 20.11.2011, 0:04
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
tak si představte, že se mi stahly nějaké aktuaizace a na disku zbylo 35 mega tak jsem jen něco odstranil přehrávač co tam byl, javu nouzově. Budu od vás potřebovat pomoc, počítačema se zabývám i je opravuji, ale co odstranit s windows opravdu netuším, prosím o nějakou radu, nebo budu muset sehnat tu malou verzi xp ale co pak nainstalovat kromě ovladačů? Tu aplikaci na baterku asi ano ten super hybrid engine. ještě něco?


ned 20.11.2011, 11:20
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
jinak ohledně baterky po nabití a následném odpojení ukazuje pouze 69%


ned 20.11.2011, 11:22
Profil

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 156
Příspěvek Re: málo místa na disku c
Tak to je baterie hodně hotová, můžeš ale zkusit ji zkalibrovat :-) Nevím, jestli pro to má 901 volbu v BIOSU, ale jinak já jsem u Acera kalibroval tak, že jsem vypnul všechny úspory, deaktivoval automatické vypnutí při kritickém stavu baterie a nechal ji z plně nabitého stavu úplně zdechnout do vypnutí z nedostatku energie a pak ji hned nechal v klidu naplno nabít.

A co instalovat? To co používáš. Všechny ovladače, ACPI, SuperHybrid Engine a aplikaci pro nastavení obrazovky, teď nevím přesný název...to je takový základ co bych nechal.

_________________
Acer Aspire One D255, Intel Atom N450 1.66GHz, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel GMA 3150 integrated graphics, Wi-Fi n, 3-cell battery


ned 20.11.2011, 17:18
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
tak to je super, že by to možná šlo trošku zkalibrotovat, zkusím se na to podívat. Kdyby to aspoň trochu pomohlo bylo by to super. Win jsem přeinstaloval, ale z toho obnovovacího to nešlo, dal jsem obnovit zeptalo se to jestli ano a po vteřině to napsalo že je to hotovo a mám restartovat pc a vytáhnout cd, a po nastartování to bylo stejné, ta jsem si půjčil od kamoše win xp home, ale chce aktivovat a po netu napíšou že to nejde


ned 20.11.2011, 18:17
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: málo místa na disku c
tak si představte, že jsem nainstaloval win měl jsem přes gb volného pak se stahovli aktualizace a ted když označím vše na disku c tak to zabere 2 gb a volného mám 100mb, kam zmizelo zbytek místa? Skryté soubory mám zobrazené, a místo nikde...


pon 21.11.2011, 16:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu