Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19.3.2024, 4:20



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H 
Autor Zpráva

Registrován: 08/2010
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H
Zdravím.
Díky za tuhle informaci o obnově, je to skvělá věc, hlavně je to rychlý.
Vlezl jsem do BIOSu, vypnul ho, pak už mi šlo přes F9 spustit tu reinstalaci WinXp. Vše v pořádku, můj problém reinstall vyřešil.
Jen mám teď problém s partition, kde jsem měl data.

Stav před obnovou systému:
- partition C: - OS WinXP
- partition D: - moje data, celková velikost partition asi 130GB
- no a potom pravděpodobně někde skrytá partition s tou zálohou XP

Stav teď po obnově systému:
- partition C: - nově nainstalové WinXP
- partition D: - cca 5GB, obsahuje zálohu WinXP, tentokrát je tato partiton viditelná...
Toť vše z viditelných partiton.


Už jsem se lekl, že jsem přišel o partition s datama (původně D:), ale 130GB se přece nemohlo jen tak ztratit ne...
Takže jsem zapnul správu počítače a v "správě disků" vidím:
Neznámý oddíl: NTFS, 130GB (100GB obsazeno,30GB volné místo), nepojmenovaný
Hádám tedy, že tohle bude asi moje partition s daty, a jelikož je tam obsazeno asi 100GB, tak data tam pořád jsou a naživu!

Můj dotaz tedy zní:
Jak udělám tuto partion viditelnou (v Průzkumníku atd.) - jak jí přiřadím označení - např.: Data (E:), aniž bych přišel o data které na ní pořád jsou.?
Naformátovaná už je na NTFS - viz. výše...

Děkuji za každou radu.
S pozdravem,
David.


pát 17.6.2011, 10:59
Profil

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 178
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H
Klikni na ten oddíl pravým tlačítkem a dej Změnit písmenko jednotky nebo cestu... a připoj si to pod jakým písmenem potřebuješ. ;)


pát 17.6.2011, 11:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 08/2010
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H
To právěže nejde. Pokud na tento oddíl klepnu pravým tlačítkem, tak pak můžu klepnout jedině na "odstanit logickou jednotku" a "nápověda", všechno ostatní je šedý- nejde na to klepnout.

Jak to tak vypadá, tak asi budu muset nainstalovat Partition Magic, ale tomu jsem se chtěl právě vyhnout.

edit: není na to nějakej příkaz do příkazovýho řádku, jak tuto jednotku připojit?
Hlavně tak, abych ji neformátoval a neztratil tedy ty data.
---------------------------------------------------------

edit 2: PROBLÉM VYŘEŠEN!

Jelikož utilitka ve WinXP - Správa počítače je...no...řekněme nic moc, tak jsem sáhnul po jiným prográmku.
Nemusel jsem ani instalovat Partition Magic, stáhnul jsem program EASEUS Partition Master. Je to free, instalačka jen pár MB. A tam už nebyl problém, stačilo 2x kliknout, partition mám zpět a žádná jednička ani nula nebyla zraněna :)


pát 17.6.2011, 11:40
Profil

Registrován: 10/2012
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H
Mám typ 1000HD u kterého klávesa F9 nefunguje a obnova systemu se musí udělat přes externí mechaniku, což jde dobře, ale pozor, nikde není volba že chcete jen disk "C" a smaže se komplet všechno i na disku "D".


čtv 11.10.2012, 15:53
Profil

Registrován: 01/2014
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Jednoduchá instalace windows xp na Asus EEE 1000H
Obracím se zde na Vás, zda jste se někdo nesetkal s problémem při přeinstalaci Win XP na netbooku eee Asus 1000H. Klávesa F9 funguje, info že veškerá data budou ztracena a proběhne proces a po jeho ukončení restart. Po restartu se to takhle opakuje stále dokola, samozřejmě F9 už nemačkám. Prosím jestli někdo víte jak dál, každou radu nebo postřeh uvítám. Instalace z flash disku jde bez problému. Rád bych nainstaloval dodávanou verzi Win XP.


čtv 23.1.2014, 20:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu