Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 18:50



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Instalace Linuxu z dodaného DVD 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Instalace Linuxu z dodaného DVD
Zdravim, po odzkoušení WinXP na EEE jsem chtěl vrátit původní Linux, bohužel veškeré pokusy nainstalovat Linux zpět zatim padly. Nejsem sice odborník na Linux, ale když se po vložení dodávaného DVD do externí USB DVD mechaniky a nastavení BOOTování z USB DVD má instalace spustit, bohužel, oproti instalačnímu disku WinXP, se nic nestane, s tím, že disk není bootovatelný. Vyzkoušel jsem vytvořit bootovací SD disk pomocí aplikace na dodávaném DVD v prostředí Win, bohužel při bootování z SD EEE zatuhne a nic se neděje. Poslední funkční možnbostí by bylo použití USB disketové mechaniky, která při pokusu načíst instalaci DOSu bezproblému instalovat začala. Nemáte někdo radu, jak Linux vrátit a kde se dají sehnat instalačky Linuxu pro EEE na disketách? (stačí stáhnout obsahy disket v daných balíčcích) Zkoušel jsem i další varianty, které mne napadly, ale v žádném případě se Linux instalovat nezačal. Dík za rady! Jenom poznámka: stáhnul jsem i instalační disk Linuxu pro EEE, nechal ho vypálit jako bootovatelný, ale opět to nelze spustit. Nevim, jestli lze použít pouze bootovací CD na externí USB DVD, ale na to více než 700MB fakt nenahraju, oproti BOOT DVD disku...


úte 25.3.2008, 14:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 47
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
me boot original instalacky z externiho DVD sel v pohode, nemas nejakou divnou mechaniku??

_________________
My shoes are too tight, but it doesn't matter, because I have forgotten how to dance.


úte 25.3.2008, 14:46
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
zatim sem s mechanikou nikdy problem nemel, eee ji vidi taky spravne jako HP - sam to pozna, i instalace win z orig cd fungovalo bez problemu... Nemyslim, ze by mechanika neumela bootovat z dvd, melo by to byt jedno jestli tam je cd nebo dvd - ciste teoreticky.... pokud ma nekdo zajem o me icq na online chat, tak pak prozradim.


Naposledy upravil Jarda dne úte 25.3.2008, 14:54, celkově upraveno 1



úte 25.3.2008, 14:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 47
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
je to skutecne to instalacni DVD?? je to urcite DVD mechanika?? pripada mi to totiz jako problem mechaniky, pro notebook by mela byt externi DVD nebo CD mechanika to same

_________________
My shoes are too tight, but it doesn't matter, because I have forgotten how to dance.


úte 25.3.2008, 14:54
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Ano je, ale dodavane DVD by melo byt take bootovaci a eee s diskem pracovat nezacne. Bohuzel v okoli neni nikdo jiny, kdo by mel externi USB mechaniku na vyzkouseni, takze nemam na cem zkouset, ale je divny, ze nefunguje ani SD instalace, kdyz si to dodany software sam pripravi - sam zformatuje SD kartu a pote nakopiruje potrebne soubory. EEE se kousne, nebo se tak aspon pul hodin choval a nereagoval na nic...


úte 25.3.2008, 14:58
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Co bootovani z USB Flashe? Třeba si vytvořit bootovaci FlashDisk s eeeXubuntu. Treba je problem s tim orig. DVD

Pokud jsi z Prahy, mam tu overenou flashku s eeeXubuntu.


úte 25.3.2008, 16:31
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Bootovaci flashdisk netusim jak udelat, asi to bude jednoduchy,ale tohle jsem nezkousel. Z Prahy nejsem, jsem par km od Pardubic, ale na kraj Prahy, k nadrazi Bechovice jsem schopnej zajet temer kdykoliv, do Prahy me autem radsi nikdo netahejte :)... Zkousel jsem pred chvili bootovat linux v notebooku a bez problemu to jelo, z externi dvd mechaniky pro jistotu neslo ani winXP - na EEE winXP takto bootovani jede.. tak nevim... Zrejme bude problem s externi DVD mechanikou, zkousim najit nekoho v okoli s externi mechanikou na zkousku, mozna se nakonec i podari, ale nikdo nevi kdy... jinak moje externi USB mechanika je HP dvd840..


úte 25.3.2008, 16:39
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
mate na nejakem stroji funkcni linux? Pak by nebylo slozite udelat bootovaci flashdisk z ISO obrazu Linuxu.

Jinak sedim v Dejvicich.


úte 25.3.2008, 16:45
Profil

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
Ja osobne Linux nikde nemam,parkrat jsem ho videl a vicemene zkusenosti ziskavam az pomalu ted, kolegacek nekde linux mel, ale nevim jestli mu ted facha. Takze slozitost nad slozitost. Ke sve praci jsem nucen vyuzivat WinXP, tudiz Linux je jen ze zajmu setkat se s necim trosku novym.


úte 25.3.2008, 16:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2008
Příspěvky: 50
Bydliště: Bonn
Příspěvek Re: Instalace Linuxu z dodaného DVD
@Jardaa:
Jeste me napada, pri bootovani jsou dve moznosti, jak zvolit bootovaci medium.

a) zmena nastaveni v BIOSu
b) hned po zapnuti mit pripojene bootovaci medium a mackat ESC a nasledne vybrat z ceho chces bootovat

Me osobne lip fungovala moznost b) ... zkousel jsi bootovat obema zpusoby?

_________________
Asus EEE 4G Black, 1GB RAM, 8GB SDHC
#! Cruncheee (CrunchBang Linux for EEE)


stř 26.3.2008, 0:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu