Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 12:38



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 zamrzlý windows 
Autor Zpráva

Registrován: 01/2011
Příspěvky: 3
Příspěvek zamrzlý windows
Ahoj (dobrý den),
doufám, že se tu najde někdo kdo mi dokáže poradit. Dneska se mi stala vážně nemilá věc. Zapla jsem netbook, všechno najíždělo tak jak mělo až do zobrazení hl. obrazovky s ikonami, kdy mi celý systém zamrzl. Nějaká rada? Asi se to bude muset přeinstalovat, že?

Nejvíc mě mrzí, že asi přijdu o všechna data. Je možné je nějak z toho netbooku dostat?

Mám asus eee 1001PX s originálními windows.
Děkuju za odpověď.


čtv 13.1.2011, 10:37
Profil

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 156
Příspěvek Re: zamrzlý windows
A tvrdý restart? Podržet 7 vteřin vypínaci tlačítko do vypnutí a poté znova zapnout? Pokud se problém opakuje, zkusil bych při startu F8 a spustil nouzový režim. Pokud systém naběhne, zkusil bych různé aplikace na kontrolu systému (napr. scan disk). To je asi začátek, pokud nejsou výsledky, dá se pokračovat dal.

I když z vlastní zkušenosti doporučuji dostat se do nouzoveho režimu, zálohovat data a celý systém reinstalovat.

_________________
Acer Aspire One D255, Intel Atom N450 1.66GHz, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel GMA 3150 integrated graphics, Wi-Fi n, 3-cell battery


čtv 13.1.2011, 15:00
Profil

Registrován: 01/2011
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: zamrzlý windows
Jo, ten tvrdý restart šel. Zkusila jsem obnovit systém - všechno krásně fungovalo, ale jakmile jsem netbook vypla a zapla, zase mi to při startu zamrzlo... ani ten scan disk jsem neměla možnost vyzkoušet, protože teď mi ani nenajede základní obrazovka. Prostě systém pořád nabíhá (černá obrazvka s logem windows). Noťásek mám ještě v záruce, takže asi ho vyreklamuju, protože těžko říct jestli je chyba v harddisku a nebo jen v systému, který by se dal "v pohodlí domova" přeinstalovat. Co myslíte?


pon 17.1.2011, 9:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: zamrzlý windows
annika926: tak pokud udelas nejake to "Restore", tak by se to melo obnovit do stavu pri koupi. To je asi prvni a posledni krok, ktery bych ti doporucoval delat, protoze to spis vypada na chybu nejakeho HW (az vyloucis ty Windows) a s tim si uz asi nepodaris, takze potom pripadna reklamace.

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


pon 17.1.2011, 10:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 06/2008
Příspěvky: 153
Příspěvek Re: zamrzlý windows
Pokud je vložena SD karta, doporučuji vyjmout....některé to způsobují,pokud jsem dobře pochopil co to dělá.


pon 17.1.2011, 15:18
Profil

Registrován: 01/2011
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: zamrzlý windows
Co si pod pojmem restore přestavit? Obnovu na první možné datum - prostě do fáze, kdy jsme ho poprvé zapla? Inu, to jsem udělala a nyní jsem ve fázi, kdy ho sice zapnu, ale čekám celou věčnost než mi naběhnou ikonky vpravo dole na liště (bezdrátové sítě). Vím, že HDD stále pracuje, poněvadž bliká kontrolka. Je to celý zasekaný. Ani avast nefunguje...

Jsem v tomhle absolutní neznalec a amatér, takže sama si nejspíš neporadím a hodím to na tu reklamaci. Kdoví jestli je to jen problém windows a nebo fakt něco co je zralý na opravu. Jen jsem se tu chtěla optat jestli to není třeba nějaká blbina, kterou bych si zvládla opravit.
Díky za rady a odpovědi :)


úte 18.1.2011, 19:34
Profil

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 156
Příspěvek Re: zamrzlý windows
RESTORE = Obnovení systému do stavu po koupi. Toho dosáhneš připojením externí mechaniky s Recovery DVD od výrobce, či mačkáním F7 při startu počítače (pokud má obnovovací soubory počítač na disku). Všechna data jsou smazána...

_________________
Acer Aspire One D255, Intel Atom N450 1.66GHz, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel GMA 3150 integrated graphics, Wi-Fi n, 3-cell battery


úte 18.1.2011, 23:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu