Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /DISK2/WWW/mujeee.cz/f/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 WinXP přímo ASUS EEE! Zabírají 27MB RAM a 215MB na HDD!! :: Zobrazit téma MujEEE.cz - uživatelské fórum
Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 26.5.2017, 11:12

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 WinXP přímo ASUS EEE! Zabírají 27MB RAM a 215MB na HDD!! 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: WinXP přímo ASUS EEE! Zabírají 27MB RAM a 215MB na HDD!!
eurino píše:
Hm ludia tato debatka nejak upada, rad by som ju ozivil lebo ak tento windows funguje dobre , potom nieje dovod tam davat kompletku ako ja som dal , ktora zozrala cca 1,8 gb bez update , ti co mate tuto verziu napiste postrehy co Vam neslo oproti full instalacke , sak skusenosti s winxp mate ...
Rozmyslam , ze hned ako sa mi vrati asusik (napriek tomu ze sa mu vsetci smeju ake je to male, aj tak je to pecka sak my vieme oni nie , len ticho zavidia) , ze preinstalujem full win na tento chcem ho aspon vyskusat tak napiste postrehy ludia ....
dakujem

PS: v tom vypisanom zozname je ak som spravne pochopil , ze je odinstalovana podpora tlaciarni ? alebo len vsetky ovladace a clovek si musi nainstalovat svoju vlastnu ....

Já ho osobně používám. Mám ho asi měsíc. Vzhledem k tomu, že EEEcko je opravdu mobilní zaležitost, ne nic od čeho bych požadoval nahradu klasickeho PC, tak se mi zdá být tato verze XP ideální. Ono se totiž tady v té debatě pořád jen kecá o zabírání místa na disku, ale to že na této verzi neběží hafo zbytečných služeb (které kolikrát windows navíc oslabují) a že tak po spuštění má systém pouze okolo 78MB (po čerstvé instal 27MB) zabrané z RAM... to nikdo neřeší. Pánové, swap prostor jsem vypnul a led dioda pokud nečtu z disku (ext USB a nebo SD karty) ani neblikne.... Hranici 512 jsem ještě nedosáhl ani při spuštění cca 6 velkých aplikacích (gimp, word, atd..). Takže zkuste a pak kritizujte. Abych jen nechválil, tak se mi nepodařilo rozchodit web kameru a potřebuji pořešit podporu CZ klávesnice, ale to je vše... Jinak supr...pro takovou hračku ideální!

stř 09.4.2008, 23:34

tak tak to su celkom dolezite veci ked uz tam je kamera aby fungovala ...a slovencina tiez ale tak snad sa poriersi , cize si zatial nebadal nejake ine zmeny , ze tam nieco chyba co by si chcel naozaj vyuzit ....

čtv 10.4.2008, 0:02
Profil ICQ

Mikesh: mam full instalaci WinXP (jak jsem zde jiz drive zminoval), hranice 512MB jsem jeste take nikdy nedosahl, ani jednou jsem nemel BSOD a co se tyce pameti, jsem na tom takto:

:arrow: Misto na disku po instalaci: 1,07 GB
:arrow: Vyuziti pameti po startu: 97 MB
:arrow: Pamet jadra: 18 MB

Dalsi informace o porovnani orezanych a full verzi:
:arrow: viewtopic.php?f=7&t=11

A co hlavne, proti drbani se s timto mam vsechno komplet a hlavne funkcni *2680*

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ

čtv 10.4.2008, 9:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Ahoj, mam uspesne nainstalovanou tu osekanou verzi XPecek, ale je ciste anglicka..nevite nahodou jak tam dostat cestinu (ceskou lokalizaci), nejdou mi totiz psat carky a hacky.
Diky

sob 26.4.2008, 21:45

Priznam se nic proti orezavani xpecek nemam (sam takovy pouzivam) ale to co davate tady je uz moc... (jo a pokud tady nekdo umi polsky tak at si rekne ja mu dam linka na win mx v6 (malcolmx) na disku zabiraj 482mb ram 72mb a pritom maj vetsinu funkcionality a vetsinu driveru) jeden ucitel od nas orezal wokna az moc taky je vypalil 200x (pro svy znamy) a dopadlo to tak ze uz je nikdy po instalaci nespustil. Proste ne a dokonce ho za nainstalovani tech woken na vsech kompech (skolnich) malem vyhodili ze skoly. Tj. Takovej priklad toho ze kdyz orezavat tak jo ale neprehanejte to.

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

sob 05.7.2008, 10:27

Také jsem dal plnou instalaci a pak odstranil balast, s .NET má složka Windows 1.08 GB

ned 06.7.2008, 8:21
Profil ICQ

Lucifer píše:
Zkus XPlite, jinak bez nasledku jde smazat napr. DLLcache ve Win adresari

Lidi, co se da po nainstalovani XP vyprasit, aby jeste vubec nejaky misto na tech 4GB zbylo??? Ktery adresare.
Mam Eee celych 24hodin, upravuji k obrazu svemu a nejak je mista malo.
Diky

stř 09.7.2008, 10:56

VaKu: a co pouzit treba hledani tady na foru?

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ

stř 09.7.2008, 11:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

S474N píše:
VaKu: a co pouzit treba hledani tady na foru?

Jo¨jo, omlouvam se vsem ... to vis. pro Eee nevidim nic, tresu se jak maly dite na dudlik .... uz mam vyreseno, 2GB volny. Nasel jsem i dokonce dalsi navody na pro mne obtizna reseni (zaloha, obnova z USB bez CDrom). Diky vsem, je to tady opravdu super.

stř 09.7.2008, 11:57

Zdravím všechny příznivce eeečka. I já jsem se stal majitelem tohoto mininotebooku a po přečtení předchozích článků o zmenšení win XP jsem si dovolil zde zveřejnit mnou upravenou verzi, která je dle mého názoru tak akorát pro toto zařízení. Velikost ISO je 279Mb a po nainstalování a vypnutí svapka je na disku něco málo přes 4OOMb a samotná instalace trvá zhruba 20 minut,což je paráda. Je to verze XP-Profesional SP2 CZ bez media playeru a zbytečností které jdou dohrát kdykoliv.Ovladače si, ale musíte doinstalovat sami.Návod jak ISO dostat do USB je na uvodní straně. Osobně jsem s touto verzí velmi spokojen. *32* http://czshare.com/349212/0AMA/asuseeemoje.iso

úte 26.8.2008, 3:20
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další