Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 18:28



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee 
Autor Zpráva

Registrován: 11/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Ahoj mám vážný problém s instalací operačního systému na svoje Eee, už se z tím peru přes měsíc, a stále mi nikdo neporadil!


Zbortil se mi systém (XP) a tak jsem ho chtěl nainstalovat znovu, jenže jsem v Biosu neviděl svojí flash klíčenku, ale pak jsem jí tam nějak záhadně objevil a bootovaní nastavil pro ni jako prioritní, jenže mně čekalo další nemilé překvapení a to, neustále mi to ukazovalo "chyba čtení disku restartujte pomocí stisknutí kláves ctrl+alt+del".


Nakonec jsem pak nějak záhadně rozjel instalaci XP, ale jak rychle začala, tak rychle skončila když jsem došel ke kroku kde jsem mněl formátovat disk, tak jsem vyskoušel formátovat rychle i pomalu fat i ntfs a buď se to zaseklo třeba na 20%, nebo to dojelo až do 100% občas to dokonce dojelo i ke kroku "kopírování souborů na disk počítače" ale tam to taky skončilo ... dodám jen že po celou dobu ani neblikla kontrolka disku.

Bootovací flash mám vytvořenou správně, protože na jiných PC mi to v poho jde, mám i vyskoušeno několik různých verzí Win XP.

=========================================

Pak mně napadlo skusit zpátky obnovit Linux Xandros, tak jsem si udělal instalační USB klíčenku, vše probíhalo jak má, ale skončilo to zde:
FOTO: http://i38.tinypic.com/1115vmo.jpg

Omluvte kvalitu foto, nebyl při ruce foťák, takže vyfoceno mobilem.



Ještě bych rád dodal, že disk se nyní hlásí jakože má 3,5GB a má neúplný název.


Tak co, pomůžete někdo?


ned 16.11.2008, 10:26
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Tady je jedina rada .... sehnat si externi DVD a nainstalit z recovery DVD.
Vytvorit bootovaci USB je jedna vec, ale nainstalovat to je vec druha. Ja to zkousel nescislnekrat a vysledek byl, ze hmota vitezila nad duchem. Proste ne a ne, jine PC z te klicenky nabehlo a instalace byla OK. Zatimco z recovery to byla otazka cca 10ti minut a byla instalace v pohode a miru.

A jeste k tomu externimu DVD .... vyresil jsem koupi futralu na externi HD ATA100, vytahnu DVD z velkeho PC, obnovim a pak zase vratim hardware tam kam patri. Naklady byly 150Kc (koupeno na Aukru).

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


ned 16.11.2008, 10:36
Profil

Registrován: 11/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Jak jsi to myslel s tím externím hdd? Mám tu Toshibu 2,5"


ned 16.11.2008, 11:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Je to zvlastni, instaloval jsem uz opravdu hodne EEE - od 701 az po 901 a nikdy jsem nemel zadny problem s instalaci. Asi bych doporucoval overit nejnovejsi verzi BIOS a potom velikost klicenky - idealni velikost je dle meho 1GB a naformatovana na FAT.

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


ned 16.11.2008, 17:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Oskoušeno x klíčenek 1-4GB ntfs i fat ...


ned 16.11.2008, 19:16
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Problém s instalací OS (Win XP, Linux Xandros) na Asus Eee
Jojo kluci, holt nekdo umi a ma stesti, nekdo holt neumi a nema ani stesti. Uz jsem to tady psal parkrat, ze at se u toho modlim, nebo kleju, nejde a nejde. Jinam to nainstalim bez problemu, 701 ovsem odolava.

A ten futral ..... 2,5 palcu nepujde. Standartni DVD mechanika ma rozhrani IDE a tak je nutny futral na normalni velkej disk. Jestli ovsem existuje redukce z 3,5 na 2,5 palce netusim (naopak ... nacpat 2,5 palce disk misto 3,5 jde).

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


ned 16.11.2008, 22:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu