Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 21:00



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 1000H a jeho baterie 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 3
Příspěvek 1000H a jeho baterie
Ahoj,

mam trosku zvlastni problem, na ktery jsem na internetu nenarazil (nebo jsem spatne hledal).
Poridil jsem si uplne nove EEE 1000H a po prvotni konfiguraci systemu (provedeno bez baterky) jsem ho vypnul a pripojil baterku. Pak jsem ho nastartoval a nechal baterku nabijet.
Nabijeni probehlo na 100%, ale (odpoledne) o par hodin pozdeji jsem zjistil, ze indikator nabiti v systemu ukazuje 0%. Celou dobu (cca 6 hodin) bezel notebook na napajeni ze site.
Pote jsem notebook vypl a prevezl jej domu, kde jsem jej opet zapojil na zdroj a pote zapnul (stale s baterkou uvnitr). Indikator baterky opet ukazoval hodnoty blizici se ke 100% a informaci, ze probiha nabijeni.
Potud jsem tedy predchozi chovani povazoval za jakysi omyl, chybu mereni, nebo neco podivneho.

Dalsi den me ale eecko prekvapilo. Notebook jsem totiz odpojil z napajeni a pri ceste vlakem ho zapnout. Nepovedlo se, na baterku notebook ani nenabehl. V tu chvili mi vse zacalo byt velmi podezrele. Po pripojeni do site jsem zjistil, ze se baterka nenabila (!) a nabiji se znovu.

Takhle se to nekolikrat opakovalo. Behem tydne, kdy jsem se snazil EEE pouzivat, jsem si nainstaloval program BattStat a sledoval, jak se postupne baterie v EEE nabiji.

Vysledkem bylo nabijeni na hodnoty kolem 16 - 26%, pricemz nasledne indikator vyskocil na 100%, kde se nejakou dobu drzel a pak casto klesl na nulu, tam se chvili drzel a pak zase vyskocil na 100%. A nebo taky ne a notebook bylo nutne vypnout, zapnout a pak se indikator vratil na 100%.

Stejnym programem jsem vygrafoval vydrz notebooku, pokud se podarilo baterii nabit, nebyl problem pouzivat ntb sest hodin i se zaplou WiFi, coz povazuji za perfektni vysledek.

Presto se mi tohle chovani nelibilo (hlavne nemoznost ntb po nekolikahodinovem nabijeni ani zapnout) a tak jsem ho odnesl na reklamacni oddeleni prodejce. Tam si ho nechali dva dny na testovani a nasledne jsem dostal uplne novy kus (oprava resena vymenou).

Bohuzel se zda, ze jsem chytil asi nejakou problemovou radu. Vlozil jsem baterku, zapnul battstat a sledoval prubeh nabijeni. Uz pri vlozeni byla baterka nabita na cca 65%, pote se hodinku a kousek nabijela a pak indikator nabiti vyskocil na 100%. Nevim, jestli je tohle normalni stav u asusackych baterek, ale zadny jiny notebook (mel jsem a jeste mam nekolik IBM/Lenovo, Dell, HP, Fujitsu-Siemens notebooku), se takhle nechoval.

Jake mate zkusenosti s prubehem nabijeni vy?


pon 23.3.2009, 17:28
Profil

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: 1000H a jeho baterie
Jeste dodam, ze grafy z nabijeni i vybijeni jsou k videni na http://odpad.v.pytli.cz/eee/


pon 23.3.2009, 17:30
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: 1000H a jeho baterie
Sice neporadim co a jak protoze je mi tato zavada naprosto cizi, ale nemuzu si odpustit otazku:
PROC proboha jsi prvotni konfiguraci delal bez baterky? Logicky rozum dava, ze vybalim notasa, supnu tam baterku, pripojim na zdroj a zapnu. Notas pobezi a baterka se bude nabijet, nakonfiguruju, udelam vse potrebne a pak vypnu nebo soupnu do hibernace a necham zapnuty napajec. Baterka se nabije a je vse OK. takhle jsem delal zatim vsechny notasy co mi prisly pod pazouru.
Bez baterky se sice nemusi nic stat, ale muze notas nejak zjistit ze nema baterku a pak to brat ze tam je baterka i kdyz tam neni. Proste nejak zblbne .... tak detailne nevim co se deje v tech jednickach kdyz nema odber baterky.

Ja osobne bych reklamoval.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


pon 23.3.2009, 20:34
Profil

Registrován: 03/2009
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: 1000H a jeho baterie
Na otázku "proč" odpovím možná trošku zvláštně. Nechci si tu baterku zničit tím, že ji už od počátku budu přerušovaně nabíjet a vybíjet :) A protože jsem v prvních 24 hodinách neustále vypínal, přenášel, odpojoval, restartoval a instaloval, přišlo mi jako větší zvěrstvo ji tam nechat.

BIOS a systém v případě, kdy baterka v systému vůbec není, ukazuje stav "nebyly detekovány žádné baterie". Zatímco stav, do kterého jsem se s prvním kusem dostal, byl v systému označován jako "0%, nenabíjí se", "stav baterie neznámý, nabíjí se", "stav baterie neznámý, nenabíjí se", případně "X%, nabíjí se".

Po dnešním plném nabití nového EEE jsem před chvílí (19:30) notebook na baterku nastartoval, aktivoval wifi, pustil radio přes internet a budu sledovat výdrž. Po vybití na nějakou rozumnou hranici (5%?) k notebooku připojím napájení a budu sledovat, jak se nabíjí.
Reklamovat podruhé (úplně jiný kus NB i baterky) se mi nechce, budu vypadat, jako když tady ty baterky podrobuju nějakému tajemnému rituálu :)


pon 23.3.2009, 21:09
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: 1000H a jeho baterie
Mno nazyvat zverstvem prerusovani nabijeni ... to snad neeee.
Tedy ale osobne je fakt, ze vzdy kdyz jsem prinesl novy notak, tak jsem ho jeste pred prvnim spustenim osadil baterkou a nechal uplne nabit. A nikdy nebyl problem (ted mi 1000H vydrzi pri brouzdani se zaplou WiFi 6hodin). Ale zase je pravda, ze toto nema souvislost s nainstalovanym systemem, je to veci hardware v baterce a v notaku. Ja bych nechal to nakalibrovat ... tedy nabit uplne a pak zapnout na nechat uplne vybit .... tedy az to wokna odstavi na prvnim varovani. Snad se to srovna a pokud ne, tak mam dojem, ze tam chodi bezhlavy kostelnik a zere baterky. Mozne je uplne vsechno i to nemozne. *92*

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


úte 24.3.2009, 9:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 118
Příspěvek Re: 1000H a jeho baterie
Prerusovane nabijeni baterkam nijak zasadne nevadi. Vadi jim prebijeni, nebo hluboke vybijeni. To obecne. U Lion/LiPol baterek prebijeni nehrozi a vybijeni by take mela hlidat elektronika v baterce. Ovsem to vybijeni je dobre si pohlidat a udrzovat baterku u notase spise nabitou. Mnohem vice baterce vadi teplo, takze pokud provozujete notase vyhradne na trafo, je vhodne baterky nechat v batohu (nabitou).

Co se problemu tyce, zkus si v biocu najit "kalibraci baterky". Nech to do rana probehnout a pokud se to nezlepsi, tak reklamace. Me se s novym NB chovala baterka stejne, tak jsem ji rovnou reklamoval a dostal jsem novou.


úte 24.3.2009, 9:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu