Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 18:23



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 1000H reinstall bez DVD 
Autor Zpráva

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek 1000H reinstall bez DVD
pri startu Alt+F9 - recovery to default
Alt+F2 - krizovy flash Biosu z USB
samozrejme pokud jste si instalacema neznicili skryte partitions na HDD


úte 23.12.2008, 9:55
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
no já nevím, ale mi to nejde, ani jak popisují v návodu, tedy mačkat ESC a ani alt+F9 prostě to nějak nereaguje na nic a smazaného tam nic nemám..nevíš čím to může být ???


ned 28.12.2008, 16:39
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
jde to jen po tvrdym startu (zapnuti) ne po restartu. kdyztak ti poslu MBR pokud vis co s tim a EFI partition.


sob 14.2.2009, 17:31
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
V asusu mi řekli, že instalace ze skrytého oddílu je možná jen u linuxové verze, že u windows to nejde...jako asi nejlepší by bylo mít zálohu OS na disku D a instalivat to z něj, ale jak to provést, že ???


ned 15.2.2009, 11:13
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
To bmk: Ooooooo jak to otazka! Slysels nekdy neco o zalohovani pomoci Norton Ghost, pripadne Acronis TrueImage? U Acronisu si vrznes zalohu na disk D, vyrobis pomoci nej i bootovaci flashku a mas po starostech.
Tohle je vyreseno davno a naprosto spolehlive.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


ned 15.2.2009, 12:59
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
tak to je mi jasný, ale pořád na to potřebuješ flešku, ale já myslel jak nastavit, abyy se bootoval system právě z Déčka bez jakékoliv jiné podpory..já to tak mněl na starém PC , ale tehdy mně to někdo udělal...prostě jsem hodil bootovací disketu do mechaniky, restartoval a pak zadal cestu instalace na Déčko do adresáře kde jsem mněl kopii OS a nic jiného k tomu nemylo potřeba...


ned 15.2.2009, 14:34
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
No jo, ale potrebovals preci disketu ..... dneska jsme dal a mame flashky. Pripadne mame i stare prakticky nepouzitelne s velikosti 64MB. Pripadne mame take tak velke karty. Vzdyt je to tak jednoduche. Po nainstalovani cisteho systemu udelam zalohu acronisem, ulozim ji na D, vytvorim na nejake medium boot sekvenci a hujaja. Mam instalaci. Pri crashi soupni kartu do ctecky, nabootuj z ni, urci kde mas zalohu a za maximalne 20 minut je tam novy system. Z neceho proste bootovat musis, at disketa, flashka, karta, cokoli so dokaze Eee namapovat pro bootovani.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


ned 15.2.2009, 16:45
Profil

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
Jak už píše VaKu, tohle je nejlepší a nejrychlejší způsob obnovy do původního stavu, tj. sebou už nastaveného a ne úplně defaultního, ale ten mám pro sichr radši taky.
Snad jen se může vyskytnout malej problém při bootování z karty nebo USB, kdy se zavaděč acronish true image kouskne a hodí hlášku o nenalezení žádných partition. Tohle jsem vyřešil zformátováním bootovacího média, v mém případě SD karty pomocí formátovací utility HP USB Disk Storage Format Tool a pak teprve prostřednictvím acronish true image nahrál bootovací soubory na SD kartu. Při restartu se stiskne pouze Esc (možnost bootování se musí nejdříve v biosu zapnout a to vypnutím položky Boot Booster nebo tak nějak se jmenuje) a nabídne se možnost výběru média pro nabotování a vše šlape bez problémů.
Mám ještě i druhou variantu a to 8GB flasku (při dnešních cenách je to skvělá záloha), kde mám jak zavaděč acronishe, tak image soubor, ale z HDD je to jednoznačně rychlejší.

BTW. Nicméně by mělo fungovat i co píše UfOuN, protože pokud se podíváte na HDD přes nějakého správce disku, třeba acronish disk director, tak tam jsou dva skryté partition. Jeden s názvem PE má kolem 7,8GB s kompletní instalací XP (FAT32), sice netuším, proč je tak velký a druhý bez názvu kolem 40MB (0xEF (EFI)), což asi slouží pro flash biosu, ale to jenom tipuju. Každopádně jsem je tam nechal, jenom původní partition C jsem rozdělil na C a D.


ned 22.2.2009, 12:57
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: 1000H reinstall bez DVD
Hledám někoho z Olomouce kdo by mi tu instalaci o které se tu píše za flašku udělal, protože sám si na to netroufám...díky...


stř 25.2.2009, 8:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu