Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 16:03



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 K: USB Flash disk s XP 
Autor Zpráva

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 39
Příspěvek K: USB Flash disk s XP
Zdravím,

mám takový menší problém. Chtěl bych si nainstalovat do svého éčka XPčka, ovšem k tomu mi chybí mechanika. Co jsem koukal na netu, tak mechaniky stojí od nějaké tisícovky do 3 tisíc (USB externí), což je pro mě zase trošičku moc. Váš návod, jak na éčko nainstalovat XP mi nepomohl, protože program jednoduše nenalezl mou flashku (napsal, že USB zařízení není připojeno, přitom jsem flashku normálně naformátoval na FAT tuším, jak bylo v článku napsáno a měla 2 GB). Proto se obracím na tuto cestu, abych nemusel "trpět" Linux...Koupím flash disk, na kterém je nahraná verze windows (bez CD-klíče, mám svůj, originální, čili platím defakto jen za flash disk + něco málo pro toho dobráka, co mi takhle pomůže), abych to mohl rovnou šoupnout do éčka a instalovat. Je to možnost, jak si vydělat na neschopnosti druhého, čili jednoduché, rychlé a účinné (samozřejmě nenabízím moc, ale i málo je dobré, když jej vyčarujete z ničeho). Najde se tady někdo takový? Na flashce absolutně nezáleží, hlavní je, aby se to z ní dalo instalovat.


stř 24.12.2008, 1:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: K: USB Flash disk s XP
A co to spise udelat smerem, ze by sis donesl vlastni origo CD i klicenku a nekdo by ti to jenom "zblastlil" dohromady?

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


stř 24.12.2008, 1:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: K: USB Flash disk s XP
Nebo tu je ještě jedna možnost: pokud máš k dispozici interní CD/DVD mechaniku, tak stačí koupit redukci ATA/SATA na USB (stojí mezi 400-600Kč) a na tu instalaci prostě mechaniku vyndat, nainstalovat XP a pak ji zas vrátit.


stř 24.12.2008, 8:52
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 39
Příspěvek Re: K: USB Flash disk s XP
To S474N: No to by nebyl problém,jenže jet třeba přes půlku republiky kvůli nahrání systému do netbooku se mi zase nechce... Kdyby tu byl někdo z Ústí n. L. a okolí, není problém...

To filo: To já vím, ale 2GB flash disky stojí 1-2 stovky (a 1GB flash disk je ještě jednou tolik levnější), což je sakra rozdíl, oproti 4-5. Ty převodníky jsem viděl, ale moc se mi takové řešení nelíbí


stř 24.12.2008, 10:38
Profil

Registrován: 09/2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: K: USB Flash disk s XP
Aha , tak pro mě tři stovky navíc "sakra rozdíl" nejsou, ale to bude dáno i tím, že s adaptérem mám i jiné plány než nějakou jednorázovou instalaci :-)


stř 24.12.2008, 20:31
Profil

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 39
Příspěvek Re: K: USB Flash disk s XP
No kdybych kupoval adaptér, kupoval bych i novou mechaniku (cd), což jsou další tři stovky navíc a šest stovek za něco, co bych mohl mít za 2 stovky už dost rozdíl je. Každopádně XP jsou již nainstalovány, program, který používáte zde (návod na mujeee.cz) nedokáže rozpoznat flash disk s vyšším písmenem (měl jsem flashku jako disk M: a nerozpoznal jej). Po mnoha útrapách mám konečně na svém eee XP.


čtv 25.12.2008, 0:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu