Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /DISK2/WWW/mujeee.cz/f/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Koupit 1000HE nebo počkat? :: Zobrazit téma MujEEE.cz - uživatelské fórum
Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22.10.2017, 12:01

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Koupit 1000HE nebo počkat? 
Autor Zpráva

Příspěvek Koupit 1000HE nebo počkat?
Zdar eeečkaři, měl bych na vás jeden dotaz. Plánuju koupi netbooku od ASUSu, konkrétně modelu 1000HE, zejména kvůli většímu displayi a mamutí výdrži. Ale pořád mě nahlodávají pochyby, jestli nepřijde něco lepšího třeba měsíc po tom, co ho koupím. Konkrétně mi jde o to, že některé EEE boxy nabízí grafiku s podporou hardwarové akcelerace HD videa. Netušíte někdo, jestli se v nejbližší době neplánuje něco podobnýho i do netbooků? :) Jde mi opravdu jen o tu akceleraci, přecejenom takový přenosný HD přehrávač by nebyl úplně od věci ;) Jinak jsem se v podstatě rozhodnul, jenom hledám informace od zasvěcených...

čtv 04.6.2009, 16:55

Příspěvek Re: Koupit 1000HE nebo počkat?
Nevím co myslíš tím HD, ale EEE maj stejně tak malý displeje, že ti stačí i 901. :D Resp. kdybys chtěl hrát hry neřeknu, ale jestli ti jde jen o video, tak si kup to 1000HE.

čtv 04.6.2009, 20:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Samozřejmě,že za měsíc bude něco nového,a za další měsíc taky..... Budeš-li takto uvažovat,nekoupíš si nikdy nic.Dělal jsem 15 let v obchodě a znám lidi,kteří si za celou tu dobu nekoupili novou televizi,protože čekali na "něco nového".A až bylo něco nového,tak se dočetli,že se chystá něco nového,tak na to čekali a pořád dokola.Když vyšly plazmy,tak říkali,že počkají až bude stát méně než 30 tis.Dneska stojí 15 a oni čekají na něco nového a dívají se pořád na TV Videoton z roku 1994.
Máš-li vyhlídnut tento kousek,běž do něho.Nelituj za měsíc,že je o dva tácy levnější,apod.Takový je prostě svět. :)

čtv 04.6.2009, 21:34

petrulin1: heh, tak to ja to mam presne naopak. Pred lehce pres pul roku jsem si koupil novy DELL XPS M1330 a ted jak vyslo nove DELL Studio XPS 13, tak uz ho mam objednano a tesim se na nej jak malej Jarda *2*.

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ

čtv 04.6.2009, 21:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Mroj píše:
Nevím co myslíš tím HD, ale EEE maj stejně tak malý displeje, že ti stačí i 901. :D Resp. kdybys chtěl hrát hry neřeknu, ale jestli ti jde jen o video, tak si kup to 1000HE.

Mně nejde o displej na EEE, ten fyzickým rozlišením nesahá ani na poloviční HD. Ale má VGA výstup, přes který by teoreticky šlo poslat až FullHD do televize :twisted:

petrulin1 píše:
Samozřejmě,že za měsíc bude něco nového,a za další měsíc taky..... Budeš-li takto uvažovat,nekoupíš si nikdy nic.Dělal jsem 15 let v obchodě a znám lidi,kteří si za celou tu dobu nekoupili novou televizi,protože čekali na "něco nového".A až bylo něco nového,tak se dočetli,že se chystá něco nového,tak na to čekali a pořád dokola.Když vyšly plazmy,tak říkali,že počkají až bude stát méně než 30 tis.Dneska stojí 15 a oni čekají na něco nového a dívají se pořád na TV Videoton z roku 1994.
Máš-li vyhlídnut tento kousek,běž do něho.Nelituj za měsíc,že je o dva tácy levnější,apod.Takový je prostě svět. :)

To já se nadchnu pro každou novou hovadinu a pak většinou čekám až technologie vyhoví mým nárokům. Když se tak stane, tak je mi úplně jedno, jestli za měsíc dostane třeba televize jako bonus růžovýho slona, který osobně filtruje rozplizlý obraz z digitálu na FullHD *1* Stejně ty funkce pak člověk nevyužije... Ale tenhle netbook mě fakt chytnul, doufám že to bude dobrá volba. Je fakt, že HD akceleraci asi nemá cenu řešit, ale samozřejmě to naštve, jestli bude třeba za dva měsíce ve standardní výbavě. Na druhou stranu to chce spěchat, aby mi pak prodejci násilím nevnutili widle s pořadovým číslem 7 :D

čtv 04.6.2009, 23:06

Tááák.. první netbook s nvidia ION bude nejspíš tenhle http://www.svethardware.cz/art_doc-02C5 ... nvidia,ION. Akceleraci HD videa zvládá údajně v pohodě. Na youtube jsem viděl i něáký video že full HD šlo i na GMA 950 ale nevim jestli se tomu dá věřit. A jestli se ti nechce čekat, tak si kup ASUS N10 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61342 Má obrovskou výhodu že máš 2 grafiky. Intel GMA 950 (integrovaná, s ní vydrží baterie 6 hodin) a nvidia 9300 (určitě výkonější než platforma nvidia Ion, jelikož má vlastní paměť. s ní vydržíš tak 2 hodiny) mezi těmito grafikami můžeš přepínat (nutný restart) EDIT: eště musim dodat že N10 má HDMI výstup a je k němu bohaté příslušenství (ext. mechanika, kvalitní pouzdro a malá myš *4* )

sob 06.6.2009, 21:50

Inu nevypadá věru zle...
Je to v podsattě taková skoro 901, ale když si jí vemeš (kůli transportu místo desktopu) někam na cesty, kde bude furt v elektrice, nic neřešíš a má to i výkon. PS: Nevim jak je to v notebookových verzích, ale GF9300 mi měla mít i CUDA ne? Takže další výkon navíc...

sob 06.6.2009, 22:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Jj, má i CUDA

ned 07.6.2009, 0:26

Díky za tipy, ale 12´ka je už moc a u toho asusu se mi moc nepozdává cena a nižší výdrž. Dneska jsem objednával 1000HE, tak snad bude spokojenost. Ta černá sice vypadá strašně pěkně, ale už se začínám děsit otisků a sluncem rozpáleného povrchu :lol:

pon 08.6.2009, 14:44

Tak já jenom hlásím absolutní spokojenost. Tohle EEEčko splnilo všechno co jsem očekával a ještě mnohem víc. Parádní kousek, všem ho můžu vřele doporučit. ASUS umí... *3005*

ned 14.6.2009, 12:02
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další