Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /DISK2/WWW/mujeee.cz/f/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Instalace Windows 7 do souboru! :: Zobrazit téma MujEEE.cz - uživatelské fórum
Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 23.9.2017, 13:13

Instalace Windows 7 do souboru! 
Autor Zpráva

Příspěvek Instalace Windows 7 do souboru!
Našel jsem anglicky psanej návod na instalaci nových Windows 7 beta do souboru. Výhodou je, že se nijak neovlivní stávající operační systém, ale hlavně není nutné pro W7 vyhradit samostatný oddíl.

Návod jsem přeložil do češtiny, doplnil poznámka a zveřejnil tady: http://pc.poradna.net/q/view/338675-instalace-windows-7-do-souboru

stř 11.2.2009, 11:49

Příspěvek Re: Instalace Windows 7 do souboru!
Trochu OT a blbý dotaz:
Proč bych si měl instalovat Win7 do souboru?
Není lepší pro testování, buď plnohodnotná instalace jako "second system" (Asi úplně nejlepší varianta pro odladění a vyzkoušení všeho možného, neb jedině tak to bude pro M$ "směroplatné".), a nebo použít např. VirtualBox (VB) [http://www.virtualbox.org/] (pro hraní a případné zkoušení i jiných OS) ;)
S VB mám zkušenosti, a běží mi pod oběma systémy, které používám (primárně linux, občas i Vista). Je úžasné předvést jeden OS ve druhém OS, kde běží třetí OS :)

stř 11.2.2009, 13:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Ano VldýŠeku, je to konina. Ale konina jen pro toho, kdo nema o betaverzi W7 a jejich problemech ani potuchy. Drz se sveho tucnaka a mezi wokenare moc nerejpej. Vyjadrujes se ke vsemu a vzdy. Nevyhovuje tobe, vyhovuje jinejm. Kazdy neni LinuxGuru ani WokenicoGuru.
sorry promin, ale uz jsem musel *1582*

A ted k veci.
Diky, diky, diky. Tohle asi bude to prave. Ve virtualu mi to moc neslapalo, mel jsem potize s nastavenim samotneho virtualniho PC. Jako hlavni system jsem mel take, ale potrebuji notasa k praci a to tedy W7 nesplnoval kvuli neexistenci driveru pro kartovou tiskarnu.
Tohle bude to prave orechove na hrani a pokusy.

stř 11.2.2009, 14:16

@VldýŠek

Trochu ze široka: Tohle je revoluční způsob, jak instalovat a bootovat OS. Sám mám zkušenosti s úpravou WinXP, dají se dělat různý vychytávky, jako např. kompletní nabootování do RAM, instalace a bootování z flashdisku a další.

Jak říká VaKu, takhle to běží na reálným HW, a přitom nemusíš vyhradit další oddíl. Navíc, můžeš si takovou instalaci jednoduchým způsobem zálohovat i naklonovat a vyzkoušet si psí kusy...

stř 11.2.2009, 15:40

toVaKu:
(Teď si, s dovolením, půjčím něco od Petrulina1)
Citace:
A vítězem soutěže se stává......... chvilka napětí........VaKu !!!
Ty kluku ušatá,tys na to kápl.

Jinak my "tučňáci" nepoužíváme pro uživatele Win pojmenování "wokenář", ale "widlák". Velmi často to totiž vystihuje nejen jejich chování na různých fórech, ale i jejich "umění" v tomto operačním systému. (A to jsi zrovna předvedl.)
Sorry, promiň, ale už jsem taky musel :-D

toPavel74:
Díky za vysvětlení. Když jsem si to trochu víc analyzoval, jde vlastně o vytvoření virtuálního disku, kde běží Win7. Budu rád, když časem napíšeš nějakou dlouhodobější zkušenost.
Můj OT dotaz vyplýval z toho, že M$ dává k dispozici betu Win7 pro to, aby to uživatelé otestovali a pomohli odstraňovat bugy. Určitě ne jen "na hraní". A nejprve jsem měl za to, že toto řešení nemusí vést ke kýženému výsledku. Asi ano.

Pro informaci, s Win žiju v symbióze už téměř 20 let. Musím je totiž vyučovat. Linux je moje svobodná volba (cca 10let), ale___n i k o m u___h o___n e v n u c u j i ! Každému co jeho jest. ;)
RAL TORA KE

stř 11.2.2009, 23:13

VldýŠeku, jak napsal VaKu drz se svyho. Neklesej na uroven widlaka, jsi prece PRIKLAD pro toto forum.

opraveno pro lepsi pochopeni :-)

Naposledy upravil jarek72 dne čtv 12.2.2009, 15:39, celkově upraveno 1

čtv 12.2.2009, 10:36

to jarek72:
Sice té poznámce nerozumím, ale asi máš pravdu ;)

čtv 12.2.2009, 15:11