Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28.3.2024, 17:23



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Chystaný experiment 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 18
Příspěvek Chystaný experiment
Během zhruba dvou měsíců (jen co našetřím) chystám podniknout experiment s výměnou primárního 4 GB SSD disku v Asus EEE 901. Ačkoliv se tvrdí, že tento disk vyměnit není možné, protože má kratší délku (50 mm.) než "běžné" PCIe moduly používané pro upgrade druhého Asus disku, podle ohlasů na fóru EEE.user.com je možné provést náhradu za SSD disk Runcore určený původně do netbooků Dell Inspirion Mini9, který jediný má rovněž 50 mm., link zde:

http://www.mydigitaldiscount.com/Catego ... PCI-e+SSDs

Podle ohlasů na EEE.user tato náhrada funguje bez problémů, je stabilní a lze při ní použít všechny funkce EEE jaké se používají na původním disku. Problém je pouze obtížnější výměna při které je nutno v podstatě rozebrat celý notebook, a pak fakt, že se k nám tyto disky nedováží. Obával jsem se, že bude nutno riskantně objednávat ze zahraniční, ovšem podařilo se mi navázat kontakt s firmou kobe, dovozcem SSD disků Runcore pro ČR, která má v nabídce i "běžná" 70 mm. SSD pro Asus EEE a Acer Aspire One, link zde:

http://www.kobe.cz/inshop/scripts/set.asp?Level=9647

Firma Kobe sice nemá v nabídce potřebný disk pro Dell (SSD Acer Aspire One nelze použít kvůli odlišnému konektoru, přestože mají rovněž 50 mm.) ovšem byl jsem ujištěn, že v případě zájmu zákazníků jsou ochotni ho individuálně dovézt. Cena bude v závislosti na kapacitě stejná, jako u "běžných" SSD disků pro EEE 901 na odkazu výše. Pokud tedy má někdo zájem se o tuto úpravu pokusit tak jako já, kontaktujte firmu Kobe na emailu kobe@kobe.cz

A samozřejmě, pokud už někdo podobný upgrade primárního disku u EEE 901 provedu, uvítám veškeré postřehy, návrhy nebo informace.


pát 17.7.2009, 9:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Chystaný experiment
UPDATE: Požadovaný SSD disk se objevil přímo v nabídce Kobe:

http://www.kobe.cz/inshop/scripts/Detai ... =PAARMPD32

Objednávka byla učiněna, o dalším vývoji budu informovat.


stř 12.8.2009, 7:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2009
Příspěvky: 118
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Tak to jsem zvedav. Dej vedet. Prachy nejsou, ale tahle uprava by byla fakt super a stala by za uvahu.


stř 12.8.2009, 9:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Vědět samozřejmě dám, proto to sem píšu. :-) Ale dodací lhůta toho disku je 10 dní, takže musíš posečkat.


stř 12.8.2009, 10:07
Profil

Registrován: 10/2008
Příspěvky: 700
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Když ten notebook prodáš,přidáš si ty tři tácy ,co stojí ten Runcore,tak si koupíš NOVÝ notebook,modernější s diskem 160 GB.Ale neberte mě kluci za slovo,to je jen můj názor.Měl jsem eee 900A,silně jsem zvažoval jít do tohoto upgradu taky,ale pak jsem se jednou ráno probral a usoudil jsem,že dát 3500,- (tenkrát) za disk 32 GB není úplně košer.Nevím,no,být to třeba aspoň 80GB,budiž,ale tohle mi furt přijde moc... A co se spotřeby energie týče,tak dnešní disky jsou už na tom velmi dobře,nějaký externí rozdíl oproti dnešním SSD tam asi nebude.

_________________
Acer Aspire One D150.Atom N280 1,66GHz,2GB RAM-Kingston HyperX,160GB HDD.Eee 901,SSD 32 GB Runcore,2 GB RAM-Kingston HyperX.Archos 5 Internet Tablet.


stř 12.8.2009, 16:04
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Petrulin1 ma pravdu. Experiment je to dobry, ale co prinese??? Nic. Porad to bude 900 a jen 32GB HDD. U novyho mas 10palcu display, 160GB HDD. Vaha stejna, vydrz stejna. A bez prace, nejisteho vysledku a nadavani si v pripade krachu. A za stejny prachy.

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


stř 12.8.2009, 21:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 921
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Jenom by me zajimalo, jestli 1000 vydrzi na baterie treba opravdu 5 a vice hodin. Muze to nekdo potvrdit?

_________________
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Dell XPS Studio 13, HP Mini 5103, Apple iPad 16GB CZ


čtv 13.8.2009, 8:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 05/2009
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Chystaný experiment
tak třeba jde o to, aby měl uvnitř co nejmíň "točících se" součástek - osobně se mě v 901 do HDD kvůli většímu místu taky jít nechce - z mého pohledu by to potom už jaksi nebylo ono...

B


čtv 13.8.2009, 8:52
Profil

Registrován: 07/2008
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Chystaný experiment
To S474N: Vlastnim 1000H, system je tam XP Home a W7 RTM. Pri bezne praci (60%net pres WiFi, zbytek office, photoshop, k tomu MP3 player, obcas nejaky film) mi vydrzi pri plnem nabiti 5:45 do prvniho varovani (10%). Vypnuty Bluetooth a kamera, pouzivam origo ovladac pro takt procesoru, podsviceni cca 25-40%. Baterka je original. Nedelam s tim zadne obstrukce, pouzivam prakticky denne, nabijim (kdyz je mozne) pri poklesu asi na 25% baterky (hlavne podle moznosti zasuvky). Vydrz v obou systemech zhruba stejna, ve W7 mozna o chlup kratsi. Nejdelsi vydrz jsem dosahl 6:30, ale to uz byly psi kusy cestou ve vlaku bez moznosti proudu.

To bartfox: Jeste prihod chut experimentu a kdyz se povede, tak jeste zadostiucineni typu "ja to dokazal". Tohle znam moc dobre. Tak at se podari jak si to usmyslite a at jede vsechno se vsim. ja uz jsem na tohle starej, ruce se tresou, oci neslouzi, hlava chradne, rozum umdliva. :-))

_________________
Asus Eee 1000H White, 2GB RAM, 160GB HDD, Windows 7 Ultimate


čtv 13.8.2009, 9:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Chystaný experiment
Takže novinky - dnes jsem dostal správný SSD disk a v pár dnech na to vyrazím. :-)


sob 12.9.2009, 7:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by V. Trushkin, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: Bazar nevyužitých slevových kupónů a voucherů, Sluchátka MePaBlu